E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: sheshi

Policia me aktivitete shenon Ditën e Fëmive (foto)

Dita Botnore e Fëmive po shënohet me nji sërë aktivitetesh në sheshet e kryeqytetit. Për këtë ditë, Policia e Kosovës u ka kallxue fëmive se...

Qe ku kanë me hapë zyrtarisht fushatën PDK-AAK e NISMA

Koalicioni parazgjedhor i përbamë nga PDK-AAK e Nisma ka me hapë fushatën zyrtarisht nesër në sheshin ‘Skënderbeu’, në Prishtinë. Hapja zyrtare  e fushatës ka m'u...

Sheshi “Zahir Pajaziti” gati për Ramush Haradinajn (foto)

Lideri i AAK’s Ramush Haradinaj, mbas orës 19:00 pritet me aterue në Prishtinë nga Franca, ku qëndroi për ma shumë se tre muej i ndaluem...

LIVE: Keshtu po festohet lirimi i Ramushit para AAK’s (video)

Zyrtare te partise se Haradinajt, ne nji konference per media kane dhane detajet e lirimit dhe pritjes se Ramush Haradinajt. Ardian Gjini e Muharrem Nitaj,...

Haradinajt i bahet pritje madhështore prej orës 19:00, i drejtohet qytetarëve

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës thotë se nga ora 19:00 ka me organizue nji pritje madhështore në Sheshin "Zahir Pajaziti", ku Ramush Haradinaj ka...

Keni me u çuditë sa shishe plastike prodhon n’vit Coca-Cola!

"Greenpeace" përfundon se "Coca-Cola" shet në mes të 108 dhe 128 miliardë shishe plastike në vit, derisa vetë kompania nuk ofron të dhana. “Coca-Cola” ka...

Mustafa e ‘godet’ Vetëvendosjen: Po e demolon kryeqytetin

Kryetari i LDK's, njiherit kryeministër i Kosovës Isa Mustafa, ju asht drejtue të pranishmëve me rastin e 27 vjetorit të themelimit të degës së III...

Përfundon protesta gjithëpopullore për lirinë e Haradinajt (video)

Mbas fjalëve të shumta, ka përfundue, protesta masive për lirimin e Ramush Haradinajt. Në fund, masës me nji videomesazh falenderimi ju ka drejtue edhe vet...

Modeles seksi i del ‘zogu’ n’shesh, tërbohen mashkujt! (foto +18)

Ajo së shpejti ka me qenë n'ekranin e madh në filmin “Baywatch”.   Modelja seks-simbol, Charlotte McKinney e njoftun për imazhin e saj në Superbowl asht...

Basha n’Shesh: Qeveria teknike, zgjidhja e vetme (video)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka falenderue qytetarët për pjesëmarrjen në protestë, e cila asht ende tue vazhdue. “Faleminderit të gjithë qytetarëve. Ne sot...