E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: shiu

Moti

Mbramja vjen me shi, këtu nis edhe bora!

Fundjava mbetet me kthjellime e vranësina kalimtare deri mesditën e së Diellës kur nji sistem vranësinash vjen nga veriperëndimi dhe vendoset gradualisht deri në...

Prej nesër ulje e temperaturave, kjo asht tabela e motit për...

Ditëve të ardhshme mot tipik vjeshtor, me vranësina dhe shi. Gjatë ditës së sotme mbi rajon ka fillue me depërtue vorbulla ciklonike nga Atlantiku. Ditëve të...

Kroatët e kanë pa “kjametin”, shihni çfarë skenash kanë ndodh (video)

Moti i keq që goditi rrethin e Zares (Zadar), ka krijue nji kaos të vërtetë. Në Zare udhët dhe bodrumet janë përmbytë. Disa pjesë të Zares...
Moti

Ky asht moti për sot e nesër në vend

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftue se gjatë dy ditëve të vikendit ka me mbajë mot me diell dhe vranësina të pjesshme të cilat...

Shihni pamjet e frigshme, ku rrugët permbyten prej shiut në Rusi...

Nji video dramatike e cila kallxon njerëzit që përpiqen dhe nuk arrijnë me ndalue ujin që gati “merr me vete” nji karrocë me nji...

Texas, shiu dhe vërshimet katastrofale vazhdojnë edhe sot

Stuhia Harvey pritet me goditë sërish sot Texasin. Simbas parashikimeve, disa zona mbrenda dhe rreth Houstonit kanë me u përballe me shtim të sasive...

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim (foto)

Moti gjatë ditës së sotme parashihet me qenë pjesërisht i vranët dhe i ndryshueshëm. Vranësinat ditën e Hanë vende-vende kanë mundësi me u shoqnue...

Shiu i madh e merr Prishtinën (video)

Shi i madh në Pishtinë. Para pak çasteve ka ra nji shi i madh në Prishtinë i shoqnuem me stuhi e breshen. Rruget ne kryqytet jane...

Pregadituni me pa nji pamje madhështore n’hava më 12 Gusht, qe...

Pregadituni me pa nji pamje madhështore. Meteorët munden me u pa me sy më 12 Gusht. Shiu ma vezullues i meteorëve në histori të njerëzimit ka...

Shi pa pushim në Gjermani: Përmbyten shumë qytete dhe fshatna (video)

Mbas 48 orësh shi pa pushim shumë qytete dhe fshatna në Gjermani janë përmbyt. Në fundjavë gjendja pritet m'u përmisue.