E Merkure, 29 Mars 2017

Tema: shkupi

Kështu ju thyen xhamat e partisë së Zaevit në Shkup (foto)

Persona të panjoftun kanë sulmue Zyrat e LSDM's në lagjen “Aerodrom” në Shkup. Në këtë incident janë shkaktue dame materiale, ndërsa MPB ka nis hetimet,...

Kjo asht e dhimbshme, pse shqiptari po detyrohet me shitë veshkën...

Nji person ka vendos me shitë veshkën e tij. Ai asht nji 26 vjeçar nga Shkupi, i cili ka zgjedh rrjetet sociale për me ba...

Veriu i Kosovës dhe veriperendimi i Maqedonisë vende të rekrutimit për...

Instituti për Paqe në SHBA, në raportin ma të ri të saj shkruen se tash e 15 vjet me radhë në veri të Kosovës...

A kishte bombë n’avionin që kishte me udhëtue Ivanov!

Nji alarm për bombë n'aeroportin e Shkupit, në avionin që kishte me udhëtue presidenti Gjorgje Ivanov, ka ba qe ky fluturim me u anulue. Anulimi...

Mos gaboni me lanë pa e lexue këtë njoftim të Ambasadës...

S’ka ma udhëtim për viza deri në Shkup. Kështu njofton Ambasada e SHBA’ve në Prishtinë. Ambasada Amerikane në Prishtinë njofton se për vazhdimin e vizave...
seancakumanova

‘Kumanova’ vazhdon sot në Shkup

Vazhdon sot në Gjykatën e Shkupit procesi gjyqësor për rastin e Kumanovës. Në seancën e fundit të javës së kalueme u ba prezentimi i deshmive...
kumanovaaa

Vazhdon gjykimi i grupit të Kumanovës, policia bllokon Shkupin!

Kompleksi gjyqësor në Shkup, mëngjesin e sotëm asht në rrethim të forcave speciale policore dhe mbykqyret nga nji helikopter i policisë së Maqedonisë. Sot n'ora...

Regjistrohet nji tërmet sot në Shkup!

Tërmet i lehtë u regjistrue sot në Shkup, në orën 13:20. Simbas të dhanave të Entit Seizmologjik të Shkupit, ky tërmet kishte fuqi prej 1.9...

Gjendet strehimorja e Titos në Shkup, qe qysh doket!

Ma në fund gjendet strehimorja e ndërtueme nga pushteti i Josip Broz-Tito në Shkup. Strehimorja asht gjetë në thellësi të malit ”Mali i Zi” në periferi...

Mbas mesnate nji tërmet i ri e dridhi Shkupin!

Nji tërmet me fuqi 3 ballë simbas shkallës së Rihterit e ka godit Shkupin mbramë n'orën 01:32. Epiqendra e këtij tërmeti, që asht nji prej...