E Ejte, 23 Fror 2017

Tema: shkupi

Kjo asht e dhimbshme, pse shqiptari po detyrohet me shitë veshkën...

Nji person ka vendos me shitë veshkën e tij. Ai asht nji 26 vjeçar nga Shkupi, i cili ka zgjedh rrjetet sociale për me ba...

Veriu i Kosovës dhe veriperendimi i Maqedonisë vende të rekrutimit për...

Instituti për Paqe në SHBA, në raportin ma të ri të saj shkruen se tash e 15 vjet me radhë në veri të Kosovës...

A kishte bombë n’avionin që kishte me udhëtue Ivanov!

Nji alarm për bombë n'aeroportin e Shkupit, në avionin që kishte me udhëtue presidenti Gjorgje Ivanov, ka ba qe ky fluturim me u anulue. Anulimi...

Mos gaboni me lanë pa e lexue këtë njoftim të Ambasadës...

S’ka ma udhëtim për viza deri në Shkup. Kështu njofton Ambasada e SHBA’ve në Prishtinë. Ambasada Amerikane në Prishtinë njofton se për vazhdimin e vizave...
seancakumanova

‘Kumanova’ vazhdon sot në Shkup

Vazhdon sot në Gjykatën e Shkupit procesi gjyqësor për rastin e Kumanovës. Në seancën e fundit të javës së kalueme u ba prezentimi i deshmive...
kumanovaaa

Vazhdon gjykimi i grupit të Kumanovës, policia bllokon Shkupin!

Kompleksi gjyqësor në Shkup, mëngjesin e sotëm asht në rrethim të forcave speciale policore dhe mbykqyret nga nji helikopter i policisë së Maqedonisë. Sot n'ora...

Regjistrohet nji tërmet sot në Shkup!

Tërmet i lehtë u regjistrue sot në Shkup, në orën 13:20. Simbas të dhanave të Entit Seizmologjik të Shkupit, ky tërmet kishte fuqi prej 1.9...

Gjendet strehimorja e Titos në Shkup, qe qysh doket!

Ma në fund gjendet strehimorja e ndërtueme nga pushteti i Josip Broz-Tito në Shkup. Strehimorja asht gjetë në thellësi të malit ”Mali i Zi” në periferi...

Mbas mesnate nji tërmet i ri e dridhi Shkupin!

Nji tërmet me fuqi 3 ballë simbas shkallës së Rihterit e ka godit Shkupin mbramë n'orën 01:32. Epiqendra e këtij tërmeti, që asht nji prej...

Nata kalon pa tërmete në Shkup, po njerëzit mbeten jashtë shtëpive!

Gjatë natës së kalueme dhe mëngjesit të sotëm nuk janë regjistrue tërmete në Maqedoni. Megjithatë, qinda qytetarë kanë vendos që natën me kalue në qiell...