E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: shneta

Ky grup i gjakut asht “ma i forti”

A mvaret jetëgjatësia e njeriut nga grupi i gjakut që ka? Kërkuesit kanë vërtetue që llojet e grupeve të gjakut munden me ndikue në shneten...

Ish lojtari i njoftun i Arsenal me probleme serioze të shnetës

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Emmanuel Eboue, ka telashe të mëdha. Lojtari kishte me nenshkrue me ekipin turk nga Qipro, Ocagi Limasol, dhe gjatë testeve mjekësore të...

Statistikat e 179 shteteve – Qe cili asht vendi ma i...

Hulumtimi, i kryem nga Klinika Compare, peshoi statistikat e 179 shteteve. Republika Çeke rezultoi vendi ma i pashnetshëm në botë. Nivelet e nalta të konsumimit...

Kjo asht ajo çka ndodh, në momentin që lini duhanin! (video)

Krejt e dijmë çfarë damesh shkakton pimja e duhanit në trup. Por, a e dini se qysh ndikon në trup lania e duhanit? Efektet e lanies...

Fruti që i jep fund pagjumësisë dhe nxit funksionimin e trunit...

Ritmi i naltë i jetesës ka ba që shumë njerëz me vuejt nga pagjumësia. Por, a keni ndigjue për Quenepa'n?. Ky frut egzotik asht mahnitës...
Stephen Hawking

‘Shokon’ fizikanti i njoftun: Ky asht vrasësi i njerëzimit (video)

Shkencëtari i njoftun botnisht Stephen Hawking ka ba nji varg paralajmërimesh në lidhje me ata që janë cilësue si vrasësit ma të mëdhaj në...

Qe çka ndodh me trupin tuej nëse pini veç ujë për...

Uji asht nji nga elementet jetike dhe shumë i randësishëm për të gjithë. Nëse kishit me pi veç ujë për nji muaj rresht, kishit...

E pabesueshme çka ka mbrenda nji cigareje (foto)

Në Amerikë llogaritet që numri i vdekjeve që shkaktohen si rezultat i konsumimit të duhanit të jetë 480,000 vdekje në vit. Dhe presupozohet se numri...

Studimi shokant: Ky asht problemi ma i madh shëndetësor në SHBA

A asht vetmia problemi ma i madh shëndetësor, me të cilin përballen amerikanët? Derisa epidemia e trashesise ka qenë prej kohësh problemi ma i madh...

Mbasi ta lexoni këtë lajm, kini me hangër bostan çdo ditë!

Bostani asht nji nga frutat ma të preferueme në këtë periudhë të vitit. Bostani asht nji burim i madh ushqyesish dhe mundet me sjellë nji numër të...