E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: Shoferi

Mbeti me kerr n’udhë me borë dhe rrethohet prej tigrave, kqyreni...

Nji shofer në Kinë e ka pa veten në nji situatë shumë të vështirë, kur kerri i tij kishte mbetë n’udhë të rrëshqitshme, siç...

Kqyreni momentin e tmerrshëm kur nji shtyllë e then kerrin, por...

Kjo video tregon momentin kur nji shtylle elektrike bjen mbi nji kerr tue e thye ate. Ky moment i tmerrshem u kap nga CCTV, transmeton...

E përdorni telefonin n’kerr? Ky asht programi i ri për shoferat

Shkencëtarët e Universitetit të Waterloo's kanë krijue nji algoritëm kompjuterik që tregon se kur shoferët janë tue shkrue nëpër telefona gjatë drejtimit të kerrit. Shoferat...

Ky asht shoferi i kamionit, i cili kreu sulmin në Barcelonë!...

Shoferi i kombit që shkaktoi 13 të vdekun dhe mbi 100 të plagosun në rrugën kryesore turistike të Barcelonës mund të mos ketë vdek...

Presidenti me kerr personal në Drenicë, Endriti shofer (foto)

Presidenti Thaçi këtë të Dielle asht nis për në vendlindje, por jo si zakonisht. Këtë herë, ai ka nji shofer jo të zakonshëm. Po e vozitë...

Arrestohet shoferi i autobusit, dyshohet se shkeli kambësoren në Mati 1

Policia e Kosovës ka dhanë detaje për vdekjen e viktimës-femën, të Shtunën në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Vdekjen e viktimës e ka konstatue ekipi...

Kështu e ka mashtrue shtetin zvicran ky kosovar

Gjatë 20 viteve, sa asht konsiderue invalid, kosovari ka marrë mbi 900 mijë franga në emën të pensionit të invaliditetit. Por, detektivët privatë socialë,...

Ismet Beqiri kallxon kend e ka quejt ‘klloshar’

Ismet Beqiri, shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka folë lidhun me publikimin e nji video, ku ndigjohet tue i thanë...

Volkswagen e sjell kerrin pa shofer, kqyreni qysh duket (foto)

Ai asht përshkrue si nji kryqëzim midis “nji tosteri dhe Apple iMac me rrota”, por pamvarësisht formës së çuditshme që ai ka, Volkswagen beson se...
video

Kjo çka ka ndodh në Melburn t’Australisë ka me ju ‘shokue’...

Nji nga qytetet ma të mëdha t'Australisë, Melburn, nji person i armatosun raportohet se ka qellue drejt turmës së njerëzve, ku la të vdekun...