E diel, 21 Janar 2018

Tema: shpenzimet

Ka me ju habitë: Kqyreni sa shpenzojnë kosovarët për festat e...

Qytetarët e Kosovës po del që janë tejet të dhanë mbas festave të fundvitit. Ata shpenzojnë qinda mija euro vetëm për 10 ditët e...

Qeveria shpenzon 439 milionë euro për tre muej (dokument)

Qeveria e Kosovës në tremujorin e dytë të këtij vjeti ka shpenzue 439.0 milionë euro. Kështu thuhet në nji raport të publikuem të Agjencia e...

Vetëvendosje i lyp pare popullit me i pague shpenzimet në Facebook

Vetëvendosje po kërkon persëri para nga qytetarët për me financue partinë, por si duket nuk qëndrojnë keq me buxhet. Kjo vërehet edhe nëse shihen fushatat...

A asht ky Presidenti ma i shtrejtë amerikan! (foto)

Barack Obama pritet m'u ba së shpejti ish-Presidenti amerikan ma i shtrejtë i krejt kohëve. Simbas 'Washington Times', i cili citon nji raport të “Congressional...

Qe cilat parti e kanë dorëzue raportin e shpenzimeve për zgjedhjet...

Të gjitha partitë politike që kanë marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 11 Qershorit kanë dorëzue Raportet Financiare të fushatës zgjedhore në KQZ. Afati i...

NATO e merr nji vendim të madh i cili ka me...

Mbas presionit të vazhdueshëm të Presidentit amerikan Donald Trump, aleanca ushtarake e NATO's  duket se ka vendos me rritë shpenzimet ushtarake për të gjitha...

​Prezentohen të dhana lidhun me shpenzimet e partive gjatë fushatës

Demokraci Plus dhe Çohu organizojnë konferencën për media, në të cilën kanë me u prezentue të dhana lidhun me shpenzimet e partive politike gjatë...

VV: Qe sa ka me na kushtue fushata

Kur kanë mbetë edhe dy javë të plota deri në ditën kur qytetarët kanë me dhanë votën për të preferuemin e tyne, partitë politike janë...

Ky asht lajmi qe e dha tash Ariana Grande për viktimat...

Kangëtarja Ariana Grande ka ofrue me pague krejt shërbimet funerale të 22 viktimave që humbën jetën gjatë sulmit terrorist në Manchester ku kangëtarja po zhvillonte...