E diel, 22 Tetor 2017

Tema: shqipni

Kjo asht ajo çka ndodhi sot rreth rastit të Saimir Tahirit...

Debate të ashpra po bahen në Këshillin e Mandatave mbas kërkesës së avokatit të Saimir Tahirit, për me shty mbledhjen deri të Hanën. PD ka...

A ka me u arrestue Saimir Tahiri?

Parlamenti i Shqipnisë vendos sot për heqjen e imunitetit të ish-Ministrit të Mbrendshëm të Shqipnisë, deputetit socialist, Saimir Tahiri. Ai dyshohet për përfshimje në nji...

Qe n’sa ora vendoset fati i Saimir Tahirit

Këshilli i Mandateve në Shqipni ka me u mbledhë sot në orën 11: 00 me shqyrtue kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandatit të...

Edhe Prishtina përfshihet në skandalin e drogës ku akuzohet Tahiri (dokument)

Fillojnë të zbardhen për publikun bisedat e përgjimeve të grupit mafioz që drejtohej nga kusherini i ish-ministrit të mbrendshëm të Shqipnisë, Saimir Tahiri. Gjithashtu,...

Diskutohet për mbledhjen e dy qeverive Kosovë-Shqipni

Zavendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipnisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ku asht diskutue për mbledhjen e përbashkët...

Mediat turke: I kërkuemi për terrorizëm në Turqi kërkon azil në...

Qytetari turk, Muhammet Yasir Aydoğmuş, rezulton të ketë kërkue azil politik në Shqipni, ndërsa ai u lirue nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës,...

Sa lodhej Enveri? Zbardhet vendimi për pushimet dhe orët e punës...

Ish-kryetari i Arkives ne Ministrinë e Mbrendshme në Shqipni, Kastriot Dervishi, ka publikue nji vendim që qet dritë mbi punën dhe pushimin që duhej...

Mielli serb po nxjerr kompanitë e Shqipnisë nga tregu. Buka jashtë...

Fabrikat e blojës panë ranie dyshifroreve të xhirove vjetore më 2016 në Shqipni, si pasojë e konkurrencës së importeve të miellit nga Serbia e...

Vjen nji ‘JO’ prej Shqipnie, qe kush po thotë se Thaçi...

Shqipnia nuk ka asnji angazhim kushtetues me i pajisë me pasaporta shqiptare qytetarët e Kosovës. Kështu deklaron ish-Ambasadori, Arben Çejku, tue e cilësue të teprueme...

Kqyreni çka ndodhi mes Ramës e Bashës në Kuvendin e Shqipnisë...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Shqipnisë nuk ka lejue me dalë në foltore Lulzim Bashen. Basha çohet në...