E diel, 22 Tetor 2017

Tema: shqipnia

OKB: Shqipnia, para Amerike e Britanie ne perdorim kokaine!

Kokaina asht njana nga drogat e Klases A, e cila ma se shumti konsumohet ne planet Keshtu shkruen gazeta britanike The Independent dhe sjell harten...

Kur ushtria e Shqipnisë komuniste parakalonte mbi kerre amerikane (foto)

Mundet me u dukë diqysh absurde dhe e pabesueshme, por ushtria e Shqipnisë i ka nisë paradat e para jo mbi mjete sovjetike dhe...

Shqipnia n’top listën e botës për konsum kokaine (lista)

Shqipnia po zien nga diskutimet për drogën dhe për kanabisin. Megjithatë gazeta angleze 'Telegraph' jep nji të dhanë tronditëse. Simbas tyne, shqiptarët janë të parët në...
Fevziu-blendiii

Blendi Fevziu parashikon diçka për t’Ejten në Shqipni

Gazetari Blendi Fevziu paralajmëroi dje në emisionin “Opinion” se nga dita e Ejte në Shqipni priten me ndodhë “dallgë” të mëdha. Tue iu referue çashtjes...

Edi Rama premton mbledhje të përbashkët edhe me Qeverinë e Maqedonisë

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ndodhet në Shkup për nji vizitë pune dhe ka me marrë pjesë në Samitin rajonal “100 liderë në biznis...

Presidenti grek, akuza ndaj Tiranës dhe Prishtinës

Presidenti grek Prokopis Pavlopoulos ka lshue nji tjetër deklaratë të fortë ndaj Shqipnisë, madje kësaj here ka përfshi edhe Kosovën. Pavlopoulos ka akuzue Tiranën dhe...

Në Serbi: Erdogani tash asht me neve, u prish me Kosovën...

Turqia e Recep Tayyip Erdogan partnerë kryesorë të saj në Ballkan i llogariste shqiptarët, Kosovën dhe Shqipërinë, por me vizitën e fundit të presidentit...

Meta – Haradinajt: Ka ardhë koha me ba ma shumë për...

Në vazhdim të vizitës shtetnore në Kosovë, Presidenti i Republikës së Shqipnisë, Ilir Meta, u takue sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku...

Kosova dhe Shqipnia të bashkueme në rrugëtimin euro-atlantik (foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka prit sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipnisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të...

Italia befason Shqipninë, shenon Candreva (video)

Italia ka shenue goll ndaj Shqipnisë në “Elbasan Arena”. Shqipnia kishte dominimin në sfidë me raste, por Italia preferoi me mbajt topin. Ishte Antonio Candreva ai...