E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: shqipnia

LIVE: Mbledhja e dy Qeverive në Pogradec, qytetarët dalin në protesta...

Mbahet sot në qytetin e Pogradecit mbledhja mes dy Qeverive, asaj shqiptare dhe të Maqedonisë. Por pak minuta para se Edi Rama dhe Zoran Zaev...

Vjen reagimi edhe nga grupi i Shqipnisë: Visar Ymeri s’na përfaqëson!

Deklaratat e bame sonte nga kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, duket se vetëm i kanë edhe ma të qarta ndamjet e thella që kjo...

‘Shokon’ Snowden: Bin Laden asht gjallë, jeton dikun afër Shqipnisë (video)

Ish-punëtori i CIA's, Eduart Snowden, ka thanë që ka prova që demonstrojnë që Osama Bin Laden, icili thuhet se asht vra në Pakistan në...

Edi Rama tregon për solidaritetin e Kosovës me Shqipninë (foto)

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka publikue pamje të ndihmës dhe solidaritetit nga Kosova në mbështetje të zonave të përmbytuna në Shqipni gjatë javës...

Raporti i Europol: Shqipnia, furnizuesi kryesor i BE’s me kanabis (dokument)

Europol sapo ka publikue raportin ma të fundit lidhun me ndikimin e drogave në rritjen e aktivitetit kriminal në Europë dhe thekson se tregjet...

SHBA merr në kontroll havajën e Shqipnisë (dokument)

Kontrata e nënshkrueme mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe kompanisë Lockheed Martin Global, Incorporated, SHBA, për blemjen e sistemit të integruem të vëzhgimit të hapsinës...

Shqipnia në vitet e para mbas çlirimit, shihni këto fotografi të...

Koleksionisti Wilfried Fiedler ka shkrepë disa fotografi mjaft domethanëse rreth vitit 1957 gjatë udhëtimit të tij në Shqipni. Flitet për nji fond personal fotografik të...
Ramush Haradinaj

Kryeministri Haradinaj: I ofrova Shqipnisë ndihmën e gjithanshme të institucioneve të...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftue se e ka udhëzue ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, me i ndërmarrë të...
video

Pamje nga droni, kështu janë përmbyt zonat në Shqipni (video)

Mija hektarë tokë janë nën ujë në këto momente në Fier dhe Vlorë, ndërsa janë me dheta të larguem nga shtëpitë nën kërcënimin e...
Behgjet Pacolli

Pacolli: Me dhemb zemra tue i pa pamjet në Shqipni (foto)

Zavendëskryeministri i Kosovës dhe shefi i diplomacisë, Behgjet Pacolli ka theksue se lutet për popullin shqiptar dhe shpreh mbështetjen e tij të plotë për...