E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: shqiptaret

The Sun: Këtu po mshefen ushtarët shqiptarë që dezertuen në Britani...

Britanikja 'The Sun' i ka kushtue nji shkrimin lajmit për dezertimin e 4 ushtarëve shqiptarë në Angli, tue sjellë detaje rreth trajnimit që ata...

Meta permend pasaportat për kosovarët, çka thotë kësaj here!

Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta, ka folë persëri për çashtjen e mundësisë të dhanies së pasaportave për shqiptarët e Kosovës. Derisa ka folë për...

‘Kobra’, raporti i italianëve: Shqipnia tranzit i drogës nga Turqia e...

Operacioni 'Smoke Snake' i Policisë financiare të Kazertës në provincën e Napolit, ka çue në shkatërrimin e nji trafiku ndërkombëtar droge përmes Shqipnisë e...

Kroacinë e mbrojtën 2579 ushtarë shqiptarë (foto)

Në luftën e vitit 1991 Kroacinë e mbrojtën 2579 vullnetarë shqiptarë nga të cilët 86 kanë ra heroikisht, 37 janë të zhdukun dhe mbi...

BBC kështu u ‘pushtue’ nga zani i shqiptarëve (foto-video)

Kangëtarja nga Kosova, Dua Lipa ka performue disa kangë të albumit të saj në emisionin e famshëm në Britani ‘Later With Jools Holland’. Mirëpo, Dua...

Italia i fal ushtrisë shqiptare 5 mijë pushkë, por zbulone cila...

Qeveria italiane do t'i falë ushtrisë shqiptare 5000 pushkë automatike, sulmuese, tip “Beretta AR 70/90”. Qeveria italiane ka fillue procesin për me transferue falas në...

‘Daily Mail’: Bandat shqiptare n’Angli, ma të dhunshmet. Rrëmbejnë edhe të...

Nji konferencë e autoriteteve britanike në Londër për luftën kundër krimit, ka tregue se bandat shqiptare në Britaninë e Madhe janë ma të pamëshirmshmet...

Tri çikat shqiptare që luejnë në filma porno (kujdes, foto +18)

Breanne Benson, Alby Rides e Myla Sinanaj munden mos me qenë emna të njoftun te na, por mjafton me lyp në Google për to...

Dalin emnat dhe fotot: Qe dy shqiptarët që vranë avokatin grek...

Policia greke ka publikue fotot dhe identitetin e dy vrasësve shqiptarë të avokatit grek, Mixalis Zafiropoulos, raporton TV Klan. Njani prej tyne asht Lavdimir Brahimaj,...

Shqiptarët çuditin botën me këto shpikje. Mbani barkun! (foto)

Në shumë faqe në rrjete sociale postohen foto të ndryshme të çudive shqiptare. Kur t'i shihni këto foto keni me u shkri tue kesh.