E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: shqiptari

Van Damme

Van Damme në rolin e shqiptarit shkatërron bandën serbe (video)

“Kill’em all” asht filmi, i cili flet për historinë e nji shqiptari. Van Damme në rolin e nji shqiptari me emnin (Filip), bab i të...

Bokseri i vetëm shqiptar që mundet m’u rreh me Joshua’n

Anthony Joshua asht kampion i botës në peshat e randa në IBF, WBA dhe IBO. Britaniku mbas mbrami e ka mposhtë bokserin nga Kameruani, Carlos...

Shqiptari i mbijetuem rrëfen në Beograd për vrasjen e civilëve në...

Nji dëshmitar nga Kosova deshmoi në nji gjykatë në Beograd për djegien e shtëpive dhe trupat e civilëve të vramë në masakrën e kryeme...

Parandalohet ‘grabitja e shekullit’ nga nji shqiptar dhe nji italian në...

Mediat gjermane shkruejnë me të madhe lidhun me parandalimin e “plaçkitjes së shekullit” që ka ndodhë të Hanën në Koblenz. Plaçkitja ishte planifikue me u...

1 nga 8 personat e arrestuem në Malajzi për terrorizëm asht...

Nji qytetar shqiptar, por me banim në Malajzi asht arrestue nga policia atje, nën akuzën e terrorizmit. Policia e Shqipnisë konfirmoi lajmin e shpërndamë nga...

Intervista e vitit 1915 në Paris – Ismail Qemali: Lufta, profesioni...

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, «Le Matin», ka botuar, të hënën e 8 nëntorit 1915, në ballinë, intervistën e zhvilluar me atdhetarin dhe ish-udhëheqësin...

“O Zoti im jo”, shqiptari xhiron tmerrin në Meksikë, kur gjithçka...

Piskama tmerri dhe thirrje për ndihme mbas tërmetit të fuqishëm që e tronditi Meksikën e la mbas se paku 248 viktima. Nji shqiptar ka arritë...

Shqiptari ma i pasun, keni m’u çuditë kush asht ky biznismen!

Pasunia e tij asht ma shumë se 3 miliardë dollarë, ndërsa numëron biznise të suksesshme në 39 shtete të botë. Nazif Destani asht vllau i...

Ky asht xhihadisti shqiptar, i njoftun si “007 i ISIS’it”, që...

Shqiptarët që prej nisjes së konfliktit të përgjakshëm në Siri janë rreshtue në krahun e ISIS tue qenë edhe persona me mjaft ndikim. Prandaj, sa...

Shqiptari e jep gollin e vitit në Zvicër (video)

Benjamin Kololli ka vazhdue shkëlqimin e tij në kampionatin zvicran me Lausanne'n. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, ka qenë titullar si gjithnji për ekipin e...