E enjte, 18 Janar 2018

Tema: Sigal Prishtina

Sot debutimi historik i Prishtinës në Champions League

Sot ka me qenë nji ditë e veçantë për basketbollin kosovar, mbasi Sigal Prishtina ka me ba debutimin historik në Champions League. Kryeqytetasit kanë me...

Sigal Prishtina pëson humbje. Tensione mes Hajrizit dhe ‘Plisave’

Sigal Prishtina humbi ndeshjen e vlefshme për FIBA Europe Cup kundër Demir në Prishtinë dhe sigurisht që Plisat nuk janë shfaqë aspak të kënaqun. Edhe...

Qe kur merret vesh e ardhmja e basketbollistit Hajrizi. A ke...

Drilon Hajrizi ka thanë për “Epokën e re” se vendimi final për të ardhmen e tij në ose jashtë Sigal Prishtinës ka me u...

Prishtina ja merr basketbollistin e njohun Pejës

Fisnik Rugova nuk asht ma basketbollist i Pejës. Qendra e Kosovës asht rikthyer te ish ekipi i tij, Sigal Prishtina, ka njoftue ekipi nga kryeqyteti.   Qendra 207 centimetra rikthehet...

Dardan Berisha shokon tifozët e Prishtinës

Basketbollsti i njohun i Sigal Prishtines ka deklarue nepermjet nji statusi ne Facebook se po largohet nga ekipi. Arsyet kryesore jane se simbas tij, ka...

Thaçi e Rama në lojë basketbolli në Prishtinë. Rama: Prej kohës...

Presidenti Thaçi dhe Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, e kanë elektrizue Pallatin e Rinisë me pjesëmarrjen e tyne në lojën e basketbollit ndërmjet Sigal...
video

Prishtina ka ekip ma të mirë se Mali i Zi

Unë kam besim te lojtarët e mi dhe te ndihma e tifozëve të tyne, kështu tha Trajneri i Sigal Prishtinës, Antonis Constantinides, nji ditë...