E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: Siria

Bjen Raqqa, ISIS e humb kryeqytetin

Forcat e mbështetuna nga Shtetet e Bashkueme e shpallën të mbyllun operacionin ushtarak kundër ISIS'it në Raqqa e tash janë përqendrue te pastrimi i...

Ushtria turke fut tanke në Siri (video)

Në orët e mbramjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hy në territorin e Sirisë dhe janë drejtue drejt Idilit. Mësohet se këtë...

Takimi Trump-Putin jep rezultate për luftën në Siri

SHBA dhe Rusia kanë ra dakord për nji armëpushim në Sirinë jugperëndimore, i cili ka me hy në fuqi më 9 Korrik në mesditë...

SHBA me akuza të reja ndaj qeverisë së Assad’it

Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, akuzoi Qeverinë e presidentit sirian, Bashar al-Assad, për vrasje masive të mija të të burgosunve...

Erdogan ja jep nënshtetësinë e Turqisë aktivistes 7-vjeçare siriane, Bana Alabed

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ja dha të Premten kartën e identitetit të Turqisë, aktivistes shtatëvjeçare siriane, Bana Alabed, që kohët e fundit...

Këto janë provat kundër Shefqet Krasniqit

Kallxo.com ka sigurue provat që prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez Blakaj, pretendon se vërtetojnë veprimet inkriminuese të Shefqet Krasniqit. Në fund të muejit...

Qe për çka biseduen n’telefon Trump-Putin

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe Presidenti rus Vladimir Putin kanë ra dakord me ba presion për nji armëpushim për me ndalë luftën në...

Trump ndigjohet në telefon me Putin’in, qe për çka kanë me...

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, e ka caktue për sot nji tjetër telefonatë me presidentin rus, Vladimir Putin, bani të ditun Shtëpia...

Serbia kundër SHBA’ve, çon trupa përkrah Rusisë në Siri (foto)

Serbia edhe nji herë po tregon se realisht asht e pozicionueme përkrah Rusisë, ndërsa me Perendimin vetëm bahet sikur asht në anën e tyne. Mbas nji takimi...

Turqia bombardon Irakun dhe Sirinë

Avionët luftarakë turq mëngjesin e sotëm kanë bombardue pozicionet kurde në Irak dhe Siri dhe në këto sulme pati edhe viktima. Simbas deklaratës së ushtrisë...