E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: sllovakia

Sllovakia nuk e njeh Islamin si fe

Sllovakia e ka miratue sot nji legjislacion, i cili në mënyrë efektive ka me bllokue Islamin nga përfitimi i statusit në bazë të së...

Sllovakia ka me njoft Kosovën nëse Prishtina e Beogradi merren vesh!

Ish kryeminstrja e Sllovakisë, Iveta Radičová i tha Radios Europa e Lirë se njohja e pamvarësisë së Kosovës, nga vendi i saj, mvaret nga përfundimi i bisedimeve...

Trajneri i Sllovakisë: I di pikat e dobëta të Gjermanisë

Të vështirë, por jo të pamundun, kështu e ka cilësue ndeshjen ndaj Gjermanisë, trajneri i Sllovakisë Jan Kozak. Sot Marek Hamsik me shokë...

Sllovakia ja ‘lehtëson’ punën UEFA’s për me çue n’shpi Rusinë

Sllovakia ka befasue Rusinë tue e mposhtë me rezultat 2-1, nji hap i madh ky drejt kualifikimit në fazën tjetër të Euro 2016. Golli i...
video

Turpnohet Gjermania

Ka qenë nji ditë e mbushun me takime miqësore ajo e djeshmja, ku nuk kanë mungue befasitë e mëdha dhe të vogla. Padyshim që, rezulltati...
lajcak

Ky shtet që nuk na njeh asht pro liberalizimit për Kosovën

Ministri i Jashtëm sllovak Miroslav Lajçak ka thanë se Sllovakia nuk sheh ndonji problem që shtetasit e Turqisë, me udhëtue pa viza në Bashkimin...