E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: specialja

Avokati e jep lajmin për dorëzimin e aktakuzës së parë te...

Vizita e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova t'Ejten në Kosovë pritet me dhanë dritën e gjelbër arrestimeve dhe aktakuzave të para të kësaj...

Haradinaj e ka nji kërkesë speciale për Arabinë Saudite

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim të ngarkuemin me punë nga Ambasada e Mbretnisë së Arabisë Saudite në Tiranë, Fayez Altemyat,...
David Schwendiman

Prokurori i Speciales vjen me porosi të preme për autoritetet kosovare

Prokurori i Specializuem nga Dhomat e Specializueme të Kosovës, David Schwendiman, tha se autoritetet e Prishtinës duhet me bashkëpunue me Specialen për gjyqet e...

Gashi: Qe kush ka imunitet para Gjykatës Speciale! (foto)

Dy ditë ma parë Gjykata Speciale e ka hap aplikimin për avokatët, të cilët kanë me mbrojtë klientët e tyne mbas ngritjes së aktakuzave. Aplikimi...

Drecun tregon se kur kanë me u ba akuzat e para...

Kryetari i Komisionit parlamentar për Kosovën në Serbi, Milovan Drecun, thotë se formimi i listës së avokatëve mbrojtës dhe viktimave të Këshillit të Specializuem...
Hashim Thaçi

Mbas reagimeve për Specialen, fjalimin e tij e publikon Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi e ka publikue fjalimin e tij të mbajtun në konferencën me rastin e publikimit të raportit “Perceptimi publik i Gjykatës Speciale:...

Mbas akuzave të Thaçit, vjen edhe përgjigja e Speciales

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, për herë të parë sot u tregue i ashpër ndaj themelimit të Gjykatës Speciale, tue thanë madje se kjo...

Aktakuzat e para të Speciales, nga vjeshta e 2018?

Aktakuzat e para të Speciales nuk pritet të ngriten para vjeshtës së vjetit të ardhshëm. Këtë e ka thanë për Klan Kosovën nji burim i...

Ky asht premtimi i Kryetares se Gjykatës Speciale për Kosovën

Kryetarja e Dhomave të Specializueme të Kosovës, Ekatarina Trendafilova, tha për BIRN se gjykata e re nuk ka njianshmëni etnike, do të mbrojë dëshmitarët...

Koci: Qe kur kanë m’u ba aktakuzat e para të Speciales

Avokati i njohun, Arianit Koci ka thanë se aktakuzat e para të Gjykatës Speciale nuk kanë m'u ba para pranverës së hershme të vitit...