E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: statistika

Statistikat e 179 shteteve – Qe cili asht vendi ma i...

Hulumtimi, i kryem nga Klinika Compare, peshoi statistikat e 179 shteteve. Republika Çeke rezultoi vendi ma i pashnetshëm në botë. Nivelet e nalta të konsumimit...

Shqipni: Statistika të tutshme, qe çka po i vret shqiptarët

Në Shqipni vdesin çdo ditë 13.5 vetë nga ndotja e ajrit. Organizata Botnore e Shëndetësisë thotë se numri i vdekjeve që i atribuohen ajrit...

UEFA: Këto janë statistikat rekord të Euro 2016. Ka befasi!

Mbas përfundimit të Kampionatit Europian UEFA ka publikue disa statistika interesante të lojtarëve që kanë spikatë gjatë garës. Ajo që bjen në sy asht rekordi...

Shqipnia e para në Euro 2016 për…!

Kombëtarja e Shqipnisë pamvarësisht përfaqësimit dinjitoz në Kampionatin Europian ka nji statistikë jo të favorshme tue i kthye kuqezijtë në krye të listës për...

Statistikat, Shqipnia ende e treta ma e mirë, por…

Edhe pse u mbyllën ndeshjet e grupit B që nuk dolën simbas parashikimeve që kishin me favorizue Shqipninë, statistikat i japin ende shpresë Shqipnisë. Për...

Statistikat e frigshme të Xhakes

Granit Xhaka ishte lojtari ma i mirë në fushë për Zvicren në fitoren 1-0 ndaj Shqipnisë. Me 129 pasimet e tij ndaj Shqipnisë asht ba...
kancerikosova

Kosova frik me statistika mbi kancerin

Instituti Onkologjik i Prishtinës me perkrahjen e Spitalit John Hopkins së shpejti ka me nisë nji seri aktivitetesh të koordinueme për parandalimin dhe luftimin...

Finalja Atletico Madrid-Real Madrid, qe statistikat dhe tana gjanat rreth kësaj...

Vendi: San Siro - Milan Koha: 28 Maj 2016, me fillim në orën 20:45 Referi: Mark Clattenburg. Takimi: Real Madrid - Atletico Sonte, me...