E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: Stervitja

Stërvitje në -25 gradë, kjo asht policia elitare kineze (foto)

Nji stërvitje e fortë sjell për pasojë djem të fortë. Ky asht sllogani i policisë kineze, i cili dikton edhe stërvitjet rutinë të forcave të...

Rrefehet Nicole, keni m’u befasue kend e lavdon për format e...

Asht 39 vjeçare dhe gëzon nji formë që edhe 20-vjeçaret kishin me pasë zili. Tash, Nicole Scherzingger rrëfen sekretin e saj. Në nji intervistë për revistën...

Parashutistët amerikan, për herë të parë zbresin mbi Beograd (foto)

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë Aleksandër Vulin n'aeroportin "Batajnica", ka mirëprit anëtarët e Forcave të Armatosuna të Shteteve të Bashkueme të Amerikës , të...

Shihni pamjet qysh aeroplanmbajtëset amerikane stërviten pranë Koresë së Veriut (video)

Tri aeroplanmbajtëse amerikane treguen forcën në Paqësorin Perëndimor gjatë fundjavës, hera e parë në nji dekadë që kolosët prej 100 000 tonësh secili shfaqen...

ISIS gati me sulmue Europën me gaz helmues!

Shërbimet e inteligjencës në kontinentin europian janë të shqetësueme se terroristët munden me përdorë kimikate dhe bomba toksike kundër qytetarëve. Ata kanë tutë se xhihadistët munden...

Korea e zbulon njisinë speciale, po a i keni pa armet...

Derisa tensionet me Korenë e Veriut sa vijnë e rriten, Korea e Jugut po merr masa ekstra për me sigurue sigurinë e Lojnave Olimpike...

NATO stërvitje me anije e avionë, kjo asht arsyeja! (video)

Nji stërvitje e re ushtarake që përfshinë mija trupa, anije dhe avionë luftarakë asht tue u mbajt në Skoci për me praktikue rrximin e...

Video e rrallë: Shihni qysh stërviteshin gratë luftare të UÇK’s (video)

Në nji video të rrallë të xhiruem nga Associated Press gjatë luftës në Kosovë, tregohet se qysh trajtoheshin gratë me u ba pjesë e...

Video që po e then rrjetin: Helikopteri gjuen gazetarët, Kremlini hesht...

Kjo video po e then rrjetin. Nji helikopter i ushtrisë ruse, gjuejti mbi disa spektatorë, që po ndiqnin stërvitjen ushtarake 'Zapad 2017'. Helikopteri plagosi randë dy...

Shihne stervitjen ma të madhe ushtarake ruse, a po tutet NATO?...

Rusia dhe Bjellorusia po zhvillojnë stërvitjen ushtarake “Zapad 2017” me 13 mijë ushtarë në terren, demonstrimi ma i madh ushtarak ky ndër vite. Në këtë...