E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: stopimi

E vulos Tahiri: S’ka dialog me Beogradin pa lirimin e Ramush...

Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri ka deklarue se dialogu me Beogradin mundet me vazhdue mbasi ka me u lirue dhe...

Pse Sylejman Selimit s’po i lejohet tretmani shendetësor!

Deputetja e Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Time Kadrijaj ka thanë se në Kosovë nuk po respektohen të drejtat e njeriut dhe rasti i...

Ky veprim i Irakut për amerikanët tash ka me ju çuditë!

Iraku ka ndalue shtetasit e Amerikës që me udhëtue në këtë shtet, si kundërpërgjigje mbas urdhnit të Donald Trump. Politikanët irakianë Kamil al-Ghrairi dhe Mohammed...

Haradinaj: Kosova me ju kundërvu veprimeve të fundit serbe!

Ngritja e përmendores së Car LLazarit në veri të Mitrovicës, vendosja e kunorave në Koshare për paramilitarët serbë, simbolet nacionaliste në Gazimestan si dhe...