E diel, 22 Tetor 2017

Tema: stresi

Trendi ma i ri, krejt cullak me largue stresin e me...

Ka shumë metoda që rekomandohen për  me largue stresin. Por njana prej tyne po njeh rritje të ndjeshme. Bahet fjalë për jogan e zhveshun. Ky trend i...

Studimi befasues: Pse mashkujt e stresuem pëlqejnë femnat e kolme?

Situata emocionale ndikon në shijen e mashkujve. Mashkujt me nivele të nalta stresi tërheken ma shumë nga femnat e kolme. Kështu thotë studimi i...

Shejat ma të “çuditshme” që tregojnë se jeni të stresuem!

Stresi manifestohet në forma nga ma të ndryshmet. Disa prej tyne janë simptoma emocionale dhe në nji pjesë të konsiderueshme të njerëzve janë fizike. Problemi...

Qe si ndikon stresi në pamjen tuej fizike

Stresi asht shkaktari kryesor i shumë problemeve shëndetësore, tue nis që prej depresionit dhe deri te sëmundjet kardio-vaskulare. Stresi i ndodh të gjithë njerëzve, por...

Këto janë arsyet pse duhet me praktikue medoemos jogën

Përveç përfitimeve fizike, nji nga përfitimet ma të mira të Jogës asht se ndihmon personin me menaxhue stresin, lehtëson dhimbjet kronike, qetëson mendjen, rrit...

Këto janë 6 smundjet që shkaktohen nga stresi

Stresi mundet me e shkatërrue shnetën. Dhimbjet e kryes bahen ma të shpeshta, keni vështirësi për me flejt mirë dhe mundet me ndikue edhe te...

5 arsye për me ba seks rregullisht (foto +18)

Ju ndihmon me flejt Marrëdhania seksuale përpara se me flejt ban që me ju nxanë gjumi ma shpejt dhe me u çue ma të freskët. Kjo...

Ky lajm për Aaron Lennon ka me ju befasue

Kambëshpejti anglez, Aaron Lennon, asht ndalue nga policia mbas shqetësimeve për shëndetin mendor të tij. Futbollisti 30 vjecar asht shtrue në spital për mjekim të matutjeshëm,...

6 teknika të thjeshta për me lehtësue stresin në pak minuta!

Stresi asht pjesë e përditshmënisë. Ai mundet me u shkaktue nga situata që i kemi krejtësisht jashtë kontrollit ose nga gjana që thjesht na bajnë...

5 ushqimet ma të mira për me lehtësue ankthin dhe stresin

Ka disa ushqime të shijshme që munden me ndihmue në luftimin e ankthit dhe depresionit. Ushqimet ma të mira për me e përmirësue humorin janë...