E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: suedi

Behgjet Pacolli

Pacolli viziton Suedinë

Në kuadër të turneut të tij diplomatik në vendet anëtare të Bashkimit Europian, shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, sot ka me qendrue në...

Njihuni me bankaren robote që punon 24 orë në ditë (video)

Aida asht punonetore e përsosun: gjithmonë e sjellshme, gjithmonë e mësueme dhe, siç thotë ajo, "gjithmonë në punë, 24/7, 365 ditë në vit". Aida, natyrisht,...

Foto e parë e FC Prishtinës mbas akomodimit në Suedi (foto)

FC Prishtina nesër ka me zhvillue ndeshjen e parë kualifikuese për Europa League ndaj ekipit suedez, Norrkoping, dhe tashma ekspedita e “bardhekaltërve” asht akomodue në Suedi,...

Eksplozivë n’aeroportin ndërkombëtar suedez, evakuohen udhëtarët (video)

Nji aeroport ndërkombëtar suedez asht evakuue menjihërë mbas gjetjes së disa eksplozivëve në nji nga bagazhet. Aeroporti Landvette asht mbyll në mënyrë emergjente dhe të gjithë...

Suedi, pajisje e dyshimtë në kamionin e sulmit terrorist

Policia suedeze ka deklarue se e ka gjetë nji pajisje të dyshimtë në kamionin që nji ditë ma parë vërshoi kundër turmës në nji...

Pamjet e tmerrit nga sulmi me kamion në Stockholm (foto/video, kujdes...

Nji sulm i tmerrshëm ka ndodhë sot në Stockholm, që dyshohet me qenë sulm terrorist. Në internet kanë fillue me qarkullue fotografitë e kamionit që ishte futë në...

Pamjet kur arrestohet i dyshuemi për sulmin në Stockholm (foto)

Janë publikue edhe pamjet nga momenti kur Policia e Suedisë e ka arrestue nji të dyshuem për sulmin në Stokholm. Nga incidenti, deri tash mediat...

Sulmi terrorist në Suedi, shkon në 5 numri i të vdekunve...

5 persona thuhet se jane vra ne kryeqytetin suedez Stockholm sot. Nji kamion ka hy ne mes te turmes se njerezve tue i shkele dhe...

Sulm me kamion në Suedi, tre të vdekun

Nji kamion i ka shkelë kambesorët ne Stockholm tue vra 3 njerez dhe tue plagose disa te tjere. Rasti asht konfirmue nga policia suedeze, transmeton...

Parlamenti suedez mbledhet msheft si në kohë lufte

Parlamenti suedez u mblodh për herë të parë që prej 20 vjeteve në seancë të reduktueme me qëllim për me e simulue nji gjendje lufte...