E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: sulmi

Sulmi ndaj Kuvendit: Gjykata i shpall fajtorë aktivistët e VV

Trupi gjykues i Gjykatës Themelore në Prishtinë e shpalli aktgjykimin ndaj katër të dyshuemve për sulmin me mortajë dore ndaj ndërtesës së Kuvendit të...

Sulmi ndaj Kuvendit të Kosovës, sot shpallet aktgjykimi ndaj katër aktivistëve...

Sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës pritet të shpallet aktgjykimi ndaj katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët akuzohen nga Prokuroria Speciale për sulmin...

Sot fjala përfundimtare në gjykimin për sulmin në Kuvend

Prokurori i Prokurorisë Speciale, Abdurrahim Islami, mbrojtësit dhe të akuzuemit për sulmin në Kuvendin e Kosovës, sot kanë me i thanë fjalët e tyne...

AGK dënon sulmin ndaj gazetarit Osmani

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka dënue sulmin ndaj gazetarit Taulant Osmani, që ndodhi sot gjatë protestës në Gjilan kundër zhvendosjes së shtatores...

Sulmohen dy zyrtarë policor në Prishtinë, dërgohen në QKUK

Asht raportue se dy zyrtarë policor në rroba civile kanë ndalue nji kerr e tipit 'Opel' në Prishtinë. Këtë kerr e drejtonte i dyshuemi mbasi...

Treshja sulmuese ma “vrasëse” n’Europë, qe kush kryeson! (video)

Askujt nuk i ka shkue mendja, por treshja e sulmit të Lyonit ka shënue ma shumë golla në 5 ligat ma të mëdha europiane. Fekir,...
Kumanova

Anonymous Albania sulmon faqet e gjykatave maqedonase: Kërkojnë lirimin e grupit...

Nuk ka vonue hakmarrja e shqiptarëve ndaj institucioneve maqedonase. Grupi i njoftun i hakerave shqiptarë, “Anonymous Albania”, kanë sulmue faqet zyrtare të Gjykatave penale dhe...

Çrregullohet rrjeti shtetnor, s’dihet nëse ka të bajë me sulm nga...

Presidencës dhe institucioneve të tjera u asht çrregullue sistemi i e-maileve zyrtare. Sot në mesditë, dy e-maile të vjetra, njoftime dhe komunikata për media, të...

Sulmuesi kishte paralajmërue sulmin në Texas në Facebook’un e tij (foto)

Nji 26-vjeçar i quejtun David Patrick Kelley, hyni në nji kishë në nji qytet të vogël pranë San Antonio të Texasit, të Diellën dhe...

Sulm në Texas, 27 të vdekun

Të paktën 27 veta kanë humbë jetën në Texas, SHBA nga nji sulm me armë që ka ndodhë pak ma parë. Simbas policisë, personi që...