E enjte, 18 Janar 2018

Tema: takimi

7 orë diskutime, ky asht rezultati i takimit të VV’s

Takimi i Vetëvendosjes që zgjati 7 orë, kreut të kryeqytetit, Shpend Ametit ju duk “relativisht e shkurtë”, por kandidatit të vetëm për kryetar të...

A po ndahet Vetëvendosja? Flet Glauk Konjufca mbas mbedhjes (video)

Po vazhdon mbledhja maratonike e Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes. Tashma ka përfundue edhe faza e dytë e mbledhjes së Vetëvendosjes. Më të dalë nga...

Fillon takimi i Kryesisë dhe GP’s të VV’s, a janë të...

Kryesia dhe Grupi Parlamentari i Vetëvendosjes kanë fillue tashma takimin e tyne të përbashkët për me diskutue rreth problemeve në këtë parti. Tue hy në...

A kanë me tejkalue krizën VV, sot takohen Kryesia dhe Grupi...

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes do të mbajnë sot nji mbledhje të përbashkët, ku do të diskutohet për problemet që kanë përfshi këtë...

Delawie i shkon në ‘konak’ Veselit, përmendet edhe Specialja

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvillue sot nji takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie. Ata...

Vjen lajmi, kjo asht data për takimin e ri në Bruksel...

Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet me rinis takimet në Bruksel të Martën e ardhshme – me 16 Kallnor, njofton Klan Kosova. Lajmin...

A po ju thehet mendja për Specialen deputetëve te AAK’s

Deputetët e partisë së Ramush Haradinajt kanë zhvillue takim me shefen e BE’s në Kosovë, Natalya Apostolova, dhe ambasadorë të shteteve europiane. Ata biseduen për...

Haradinaj shkon në Tiranë, takon Presidentin Meta

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po zhvillon nji vizitë pune në Shqipni, me ç’rast asht prit nga Presidenti i Republikës së Shqipnisë, Ilir Meta. Gjatë...

Vetëvendosje jep detaje për takimin me të huejt rreth Speciales

Lëvizja Vetëvendosje përmes nji komunikate për media ka dhanë detaje për takimin e mbajtun dje nga anëtarët e kësaj partie me përfaqësuesit diplomatik në...

Përfundon takimi në VV, s’ka deklarime për media

Ka përfunduar takimi në selinë e Lëvizjes Vetëvendosjes ndërmjet zyrtarëve të kësaj partie dhe dy zyrtarëve të naltë europianë nga Franca dhe Gjermania, mbas...