E diel, 17 Dhjetor 2017

Tema: te rijte

Këta janë dy kosovarët që humbën jetën në aksidentin e mbramshëm...

Dy të ri shqiptarë humbën jetën në Itali mbas nji aksidenti të randë automobilistik. Dy të rijtë shqiptarë janë Amir Muslija dhe Ysin Braha, shokë...

Këta janë dy të rijtë nga Rahoveci që vdiqën n’aksidentin e...

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, dy persona kanë gjet vdekjen si pasojë e nji aksidenti që ka ndodh në magjistralen Prizren...

Këta janë kandidatët që për herë të parë po bahen deputetë

Në përbamjen e legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës, ka me pasë edhe shumë deputetë, të cilët për herë të parë ulen në...

Mbi 150 mijë të ri votojnë për herë të parë sot...

Sot prej orës 07:00 deri në orën 19:00, qytetarët e Republikës së Kosovës mbi 18 vjeç, kanë të drejtë për me votue në zgjedhjet...

Veseli feston ‘Fillimin e Ri’ me mija të rijë (foto, video)

Mija të rijë nga e gjithë Kosova janë mbledh te Liqeni i Batllavës, t'Ejten në mbramje, për me shënue fundin e fushatës elektorale për...

150 mijë të rijë votojnë për të parën herë

Mbi 150 mijë të rijë, të cilët kanë mbush 18 vjet, kanë me votue për herë të parë të Diellën më 11 Qershor në...

Të rijtë përkrahin programin e Ramush Haradinajt (Foto)

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, ka prit në takim mbi 40 të rijë të cilët i kanë ofrue përkrahje në programin...

Kjo asht thirrja e Daul për gratë dhe të rijtë për...

Daul u ban thirrje grave dhe të rijve me votue më 11 Qershor. Presidenti i Partive Popullore Europiane (PPE), Joseph Daul, në nji takim me...

Qe kandidatët ma të ri për deputetë nga radhët e koalicionit...

Përfshimja e të rijve sa ma shumë në proceset politike dhe në ato vendimmarrëse ka qenë dhe vazhdon të mbetet si njana ndër kërkesat...
macron

Macron shpreh ‘ankth dhe dëshpërim të thellë’ për të rijtë në...

  Presidenti francez, Emmanuel Macron shprehu dëshpërim dhe nji ndjesi tmerri mbas sulmit në nji koncert në Manchester, i cili vrau 22 te rije. Ai gjithashtu bani të ditur...