E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: termeti

Fuqia e nji tërmeti, shihni reagimin e pazakontë të njerëzve (video)

https://youtu.be/VgCjTOtkfNw

Nji tërmet i fuqishëm tronditi Greqinë!

Nji tërmet i fuqishëm ka godit qendrën e Greqisë. Simbas mediave vendase, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.6 i shkallës Rihter dhe epiqendra ishte në det. Ma...

407 viktima, ky asht vendi ku ka ndodhë tragjedia! (foto-video)

Asht rrit në ma shumë se 407 numri i të vdekunve në provincën Kermanshah në perëndim të Iranit si pasojë e tërmetit të djeshëm...

Kqyreni çka ka ba tërmeti në Lindjen e Mesme (video)

Nji termet i fuqishëm ka shkundë Lindjen e Mesme, mbramjen e kësaj të Dille. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 7.3 u lokalizue 32 km larg...

Alarmon shkencëtari, kallxon prej kujt ka m’u shkatërrue Toka!

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë asht buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket ka me qenë aq i keq sa që ka...

Tërmet i fuqishëm e goditi Japoninë

 Nji tërmet me magnitudë prej 6.0 ka godit Japoninë veri-lindore gjatë ditës së Mërkurë. Nga raportimet e para nuk bahet me dije të ketë pasë...

Kina n’alarm: Korea e Veriut sot shkaktoi nji tërmet të fuqishëm...

Kina ka njoftue ditën e sotme se në Korenë e Veriut asht zbulue nji tërmet 3.4 ballësh, si pasojë e nji shpërthimi të dyshuem, tue...

Tërmet 5.7 shkallësh godet Californinë

Nji tërmet me magnitudë prej 5.7 shkallësh ka godit Petrolian në Californi. Simbas raportimeve dridhjet janë ndigjue në'orët e mbasdites simbas kohës lokale. Fillimisht asht raportue...

Tërmeti në Meksikë: Bota mahnitet me qenin që pshtoi 52 jetë...

Nji qen ka marrë epitetin e heroit mbasi ka marrë pjesë në kërkimin e të mbijetuemve mbas tërmetit shkatërrues që goditi Meksikën. Qeni me emnin...

Keni m’u çuditë, kjo rrugë në Meksikë duket sikur merr frymë!...

Kanë kalue dy ditë që kur Meksika asht godit nga nji tërmet i fuqishëm, ku si pasojë humbën jetën dikun 300 persona. Pasojat janë katastrofike,...