E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: testi

Testi i shpejtë i Haradinajt me Listën Serbe!

Mosshkarkimi ose mossupendimi i Ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo (i cili po akuzohet se ka keqtrajtue shqiptarët gjatë luftës së fundit në Kosovë), si...

Konfirmohet: Korea e Veriut kryen testin e gjashtë bërthamor, bomba ishte...

Korea e Veriut ka konfirmue se ka krye nji test bombe me hidrogjen, tue e shpallë atë si "nji sukses të plotë". Televizioni shtetnor i...

PAN’i para testit të madh!

Liderët e koalicionit PAN mund të kenë dalë të fituem nga betejat e luftës, mirëpo kjo që po u paraqitet tash, në paqe, duket...

Qe sa maturantë e kaluen testin e maturës

Mbas përpunimit të rezultateve të Provimit të Maturës, Komisioni Shtetnor i Maturës (KShM), sot i publikoi këto rezultate për të gjithë maturantët që ju...

Sot publikohen rezultatet e testit të maturës

Mbi 30 mijë maturantë të tana shkollave të mesme të Republikës së Kosovës, i janë nënshtrue këtë vit testit të maturës. Provimi asht mbajtë në...

Testi i maturës n’internet, kopjimi s’ka të ndalun (foto)

Sikur në pjesën e parë të testit të maturës edhe në pjesën e dytë që asht mbajt sot janë vërejt parregullësi. Në redaksitë e mediave...

Delawie: Kosova, sot e ka shansin me dhanë testin e demokracisë

Ambasadori Amerikan në Kosovë Greg Delawie ka vizitue para pak minutash qendrën e votimit në shkollën fillore Ismal Qemali në Prishtinë. Tha se Kosova mundet...

Korea e Veriut nuk vetë për askend, teston nji tjetër raketë,...

Korea e Veriut ka testue nji raketë ballistike me rreze të shkurta, e treta provë e suksesshme në po aq javë. Rraketa fluturoi rreth 450...

Korea e Veriut teston nji armë që rrxon aeroplanët dhe raketat

Mediat shtetnore të Koresë së Veriut pretendojnë se shteti diktarorial ka testue "nji lloj të re arme që rrxon aeroplanët dhe raketat". Media shtetnore “KCNA”...