E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: tetova

Vërshimet në Tetovë, kërkohen masa urgjente për sanimin e terrenit

Mbramë asht mbajt mbledhja e Qendrës për menaxhim me kriza. Në këtë mbledhje asht diskutue për situatën në terren mbas të reshunave të denduna të...

Vritet me armë zjarri, kreu i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi

Kryetari i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi, ka mbet i vdekun mbas nji zënke verbale e cila më pas ka eskalue deri në përleshje...

Skandal: Drejtori maqedonas denon krejt profesorët shqiptarë në nji shkollë të...

Në shkollën e mesme profesionale “Mosha Pijade” në Tetovë, dje drejtori Maqedonas, Aleksandër Baçevski ka denue krejt mësimdhanësit shqiptarë në këtë shkollë për gjoja...

Mediat serbe dhe maqedone: Në Tiranë po formohet ‘Shqipnia e madhe’

Mediat serbe dhe maqedone i kanë kushtue randësi të vecantë formimit të Unionit të Komunave Shqiptare në rajon. “Në Tiranë në dyer të vogla formohet...

Presidenti Thaçi nderohet me çmimin “Honoris Causa”

Në nji ceremoni solemne të organizueme sot në Universitetin e Tetovës, u nderue me çmimin ”Honoris Causa” i këtij universiteti, kryetari i Republikës së...

Live: Shpallja e Presidentit Thaçi “Doktor Honoris Causa” në Universitetin e...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shpallet Doktor Honoris Causa në Universitetin e Tetovës. Ndjekeni ceremoninë e shpalljes, live.

Ndodhi në Tetovë: E pagëzoi djalin me emnin UÇK!

Nji tetovar ka gjetë nji mënyrë, thanë shumë butë, të çuditshme për me shpreh ndjenjat e veta kombëtare patriotike. Ai, si njofton Zhurnali, e ka...

Nuk transmetohet loja Mlada Boleslav-Shkëndija. Qe arsyeja e çuditshme…

Shkëndija e Tetovës asht shumë pranë suksesit historik në Europa League, por ndeshja e kthimit kundër Mlada Boleslav nuk ka me u transmetue për...

Historike, Shkendija fiton Kupën e Maqedonisë

Për herë të parë në historinë e saj, Shkëndija e Tetovës fiton Kupën e Maqedonisë në futboll. Ekipi i drejtuem nga trajneri boshnjak Bruno Akrapovic,...
cana

Ky asht mesazhi i Lorik Canës për Ballistët

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana e ka tregue mbështetjen për tifozninë e skuadres shqiptare nga Maqedonia, Shkëndija. Cana ka postue foton e "Ballistëve" në...