E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: Thaçi

Hashim Thaçi

Presidenti vjen me nji deklaratë inkurajuese për zgjedhjet

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi asht deklarue për ballotazhin e zhvillueme dje në 19 komunat e Kosovës. Thaçi ka urue të gjithë qytetarët e vendit,...

Thaçi pret zgjedhje demokratike dhe me standarde europiane (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ba thirrje qytetarëve që në ballotazhin e nesërm me dalë dhe me zgjedhë udhëheqësit e tyne. Ai asht...

Thaçi e Berisha u pritën nga ministri kanadez, ky ishte diskutimi...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqnuem nga Ministri i FSK, Rrustem Berisha, kanë takue sot Ministrin e Mbrojtjes së Kanadasë, Harjit Sajjan,...

Presidenti viziton bazën ushtarake ku Kanada priti refugjatët nga Kosova (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të qëndrimit në Kanada, sot ka vizitue bazën ushtarake të forcave kanadeze “Halifax” në të...

Presidenti nga Kanada: Kosova asht ba eksportuese e sigurisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë ndër folësit në panelin e ditës së parë të Konferencës Ndërkombëtare të Sigurisë të Halifaxit...
Hashim Thaçi

Thaçi e jep lajmin, kallxon se çka do të flasë në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes faqes së tij zyrtare në Facebook ka shpalos se çka do të flasë sonte në Konferencën Ndërkombëtare të...

Halifax prezenton Thaçin dhe Stoltenberg, si folësit kryesorë të Samitit

Forumi Ndërkombëtarë për Siguri “Halifax” përmes rrjetit social Twitter ka paralajmërue dy folësit kryesorë të këtij forumi, që mbledh mbi 300 përfaqësues të 70...

Thaçi shkon në Kanada, kjo asht agjenda e tij

Mëngjesin e sotëm Presidenti i vendit, Hashim Thaçi si dhe Kryeministri, Ramush Haradinaj janë pa në Aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari'. Por ky takim i...
thaçi haradinaj

Kryeministri Haradinaj para nisjes në Bruksel, takon Presidentin Thaçi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, niset sot për në Bruksel me marrë pjesë në Këshillin e Stabilizim Asociimit Kosovë-BE. Kryeministrit para se të nisej për...

Thaçi e ‘godet’ përseri Haradinajn për Demarkacionin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e NATO's ka folë rreth çashtjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Ai e cilësoi si të drejtë...