E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: the new york times

Analiza e “New York Times”: Hapja e dosjeve të Sigurimit, përpjekje...

Matthew BRUNWASSER / “The New York Times”     Kur Shtjefen Kurti, një prift katolik 73-vjeçar u ekzekutua në vitin 1971 për kryerjen e një pagëzimi, autoritetet...

Kryeministri Mustafa, i gëzuem me shkrimin e New York Times për...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, thotë se ndjehet mirë me vlerësimin që ja ka ba New York Times, sheshit “Nënë Tereza” në Prishtinë. NYT e...

New York Times shkruen për Mitrovicën: Nji qytet, dy ekipe të...

Gazeta prestigjioze amerikane The New York Times, ka shkrue nji artikull për qytetin e Mitrovicës dhe ndamjen e qytetit, por edhe gjithçka tjetër në...

The New York Times, rrëfimi ekskluziv për ekipin e Kosovës në...

Ndeshja mes Kosovës dhe Kroacisë nuk kishte çue interesimin vetëm të mediave kosovare dhe atyne kroate. Për këtë përballje kishin shfaqë interesim media të...

Clinton vs Trump: Debat apo ndeshje boksi?

Kur Hillary Clinton të përballet për herë të parë me Donald Trump në skenën e debatit me siguri që ka me pasë shkëndija, por...

Video: The New York Times publikon diçka shokuese nga tubimet e...

The New York Times publikoi nji video rreth tre minuta të Mërkurën ku kallxon disa nga shamjet që përdoreshin në turmat masive në tubimet e...

The New York Times me artikull për Kosovën. Flet për amerikanizmin...

Nicholas Kristof, kolumnist i The New York Times, ka publikue nji shkrim mbi përhapjen e terrorizimit në vendet ku tradicionalisht popullsia e tyne i...

Studimi i New York Times: Qe mundësitë e Shqipnisë për kualifikim

Prestigjozja amerikane New York Times i ka kushtue nji artikull analitik mundësive që ka Shqipnia për me u kualifikue në fazën tjetër të Euro...
orlando1

Roger Cohen: Orlando dhe Amerika e Trumpit

Roger Cohen/ The New York Times   Omar Mateen, atentatori i Floridës i cili dyshohet për lidhje me Shtetin Islamik, vetëm sa e shtyu edhe më...
petritselimi

Petrit Selimi i shkruen letër The New York Times për ekstremizmin...

Gazeta amerikane The New York Times ka botue në rubrikën "Letra" nji shkrim të ushtruesit të detyrës së Ministrit të Jashtëm, Petrit Selimi, në...