E enjte, 18 Janar 2018

Tema: tornado

Tornado në Pejë, pamje e rrallë (video)

Në katundin Lutogllav të Pejës ka ndodhe diçka e pazakontë në ditën e sotme. Nji tornado ka tërheqe vëmendjen e banorëve për nji moment. Me...

Mini-Tornado në Podujevë (video)

Në Podujevë asht regjistrue nji tornado. Në pamjet e dërgueme në Kallxo.com nga nji qytetar shihet se si mini-tornado shkakton dame në vendet ku kalon. https://youtu.be/mX5O3u6ZhRI

Keni me u befasue nga këto tornado të cilat po ndodhin...

Shteti amerikan i Luizianës asht godit nga nji stuhi e fuqishme që ka ndërpre linjat energjetike dhe ka ngrit në ajër disa nga kerret. Pamjet...
video

Moti i keq me tornado, len të vdekun 14 persona n’Amerikë...

Moti i keq shoqnuem shpeshherë nga tornado shkaktoi këtë fundjavë të paktën 14 të vdekun në jug dhe në qendër të SHBA've, simbas autoriteteve...