E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: transplanti

Alarmon Berisha: Fëmitë shqiptarë po trafikohen për transplant organesh!

Fëmitë shqiptarë nuk duhet m'u mbrojt vetëm nga bandat e drogës, por tash dhe nga trafikantët e qenieve njerëzore. Nji oficer i policisë kufitare në...

Horror: Kina po vret miliona të burgosun për me ju marrë...

Qeveria kineze vazhdon në mënyrë të paligjshme të trafikojë organet e miliona të burgosunve të pafajshëm, pamvarësisht se ka thanë se këto akte kishin...

Qe 1 vjet e gjysë jeton pa zemër në trup!

Radha për transplant zemre asht shumë e gjatë dhe qindra njerëz vdesin në ditë derisa janë tuee pritë. Por, nji teknologji e re doket...
transplant

Bahet transplanti i pare i penisit te njeriut! A pat sukses?

Personi te cilit u desht me ja hek penisin shkaku i kancerit, asht poashtu personi te cilit per here te pare i bahet transplanti...
humantransplanthiv

Transplanti i organeve nga personat me HIV, qe ku po bahet!

Organet e para nga donatorët me HIV pozitiv janë transplantu në pacientë të infektuem me HIV në Britaninë e Madhe. Simbas prof John Forsythe, mjek...