E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: trepca

ramush haradinaj

Kryeministri u shkruen ministrave: Kjo asht letra për Trepçën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj u ka shkrue letra tre ministrave të Qeverisë që ai drejton, nga të cilët kërkon m'u përfshi...
Ramush Haradinaj

Bordi i Trepçës – Kryeministri Haradinaj ka këtë njoftim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e Qeverisë ka njoftue se ka nisë punën për formimin e bordit të Trepçës. Ai, po ashtu, ka...
ramush haradinaj

Haradinaj sot në “Trepçë”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka me vizitue kombinatin “Trepça” në Mitrovicë. Bashkë me Haradinajn në Mitrovicë kanë me shkue edhe ministrat e Zhvillimit...

Trepça së shpejti lokomotivë e zhvillimit ekonomik

Trepça ka m'u ba lokomotivë e zhvillimit ekonomik, punësimit dhe rritjes së eksportit në vend. Ky asht synimi i ministrit të ri të Zhvillimit...

Ky asht kundërshtari i Trepçës ‘89 në Ligën e Kampionëve

Në Nion të Zvicrës po hidhet shorti i raundit të parë eliminator të Uefa Champions League. Kampionia e Kosovës, Trepça 89 në raundin e parë...

Haradinaj viziton minatorët në Stantërg: Ky asht premtimi i tij

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka vizitue sot minatorët e Trepçës në Stantërg. Ai ka thanë se Qeveria nën udhëheqjen e...

Mustafa: E pshtuem Trepçën prej falimentimit (foto)

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka thanë se Qeveria e udhëhequn prej tij e pshtoi falimentimin e Trepçës. Ai ka thanë se kanë ofrue zgjidhjen...

Veseli në bashkëbisedim me minatorët e Trepçës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherit lider i PDK's Kadri Veseli, ka bashkëbisedue dhe ka ndigjue idetë e minatorëve të Trepçës për të ardhmen e...

Para 28 vjetëve minatorët e Trepçës kishin fillue grevën e urisë...

Para 28 vjeteve minatorët e Trepçës kishin fillue grevën e urisë për me e mbrojtë Kosovën nga regjimi i Slobodan Milosevicit, tue shënue kështu...