E Merkure, 29 Mars 2017

Tema: trump

Gates entuziast mbasi takohet me Trump: Ai asht ‘Kennedi i ri’...

Bill Gates u takue me Presidentin Trump në Shtëpinë e Bardhë, shkruen “Daily Mail”. Themeluesi Microsoft, i cili tash fokusohet në filantropinë globale në Fondacionin...

Dhandri i Trumpit ka me udhëheqë zyrën e re të qeverisë

Zyra e Shpijës së Bardhë për Inovacion Amerikan, e udhëhequn nga dhandri i presidentit amerikan Donald Trump, Jared Kushner ka me operue me vetë...

Fijasko e madhe e Trump! Kongresi e turpnon!

Kryesuesi i Dhomës Përfaqësuese të SHBA've, Paul Ryan, tërhoqi propozimin për anulimin e ligjit të ashtuquejtun 'Obamacare' për shkak të mungesës së mbështetjes ne...

Juncker paralajmëron Trump: Kjo i ndodh Ballkanit nëse shpërbahet BE!

Jean-Claude Juncker, President i Komisionit Europian, i ka tërheq vërejtjen Presidentit amerikan Donald Trump, mos me nxitë vende të tjera të BE's me imitue...

Keni m’u “tranue” kur ta kqyrni koleksionin e kerreve të Donald...

Çdo president i ri i SHBA've ka vëmendje të madhe mediatike sa i përket jetës së tyne private, por ndoshta askush ma shumë se...
joe biden - davos

Biden asht i shqetësuem me Trump për diçka

Ish Zavendëspresidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës (SHBA), Joe Biden ka shprehë shqetësim për shkak të afrimit të administratës amerikane të Presidentit Donald...

Trump e telefonon kryeministren britanike, i garanton mbështetje të plotë mbas...

Presidenti amerikan Donald Trump raportohet se ka telefonue kryeministren britanike mbaas sulmit të sotëm në Londër, tue i garantue "bashkëpunim të plotë dhe mbështetjen...

Shtëpia e Bardhë vjen me njoftim: Donald Trump vjen n’Europë

Sekretari për media i Shtëpisë së Bardhë ka njoftue udhëtimin e  parë të Donald Trump si President tue ba zyrtare se ai ka me...

Trump e nenshkruen nji legjislacion shumë të randësishëm për njerëzimin

Presidenti i SHBA've Donald Trump, ka nënshkrue legjislacionin me anë të cilit mundësohet dërgimi i misioneve njerëzore në planetin Mars, bajnë të ditun mediat...

Akuza tronditëse. A ka me dhanë dorëheqje Donald Trump?

I vetmi President amerikan i cili dha dorëheqje ishte Richard Nixon, për shkak të skandalit Watergate. Senatorja demokrate dhe anëtarja e Komisionit për Drejtësi, Diane...