E shtunë, 23 Shtator 2017

Tema: trump

Zgjedhjet në Gjermani, Trump i uron suksese Merkelit

Presidenti i SHBA've, Donald Trump i uroi kancelares gjermane, Angela Merkel suksese në zgjedhjet e fundjavës. ”Trump i telefonoi kancelares Merkel  për t’i urue vendit të saj...

Mediat serbe: Trump e viziton Serbinë, nëse Vucic e dorëzon Kosovën!

Mediat serbe në nji analizë në lidhje me vizitën e Presidentit të Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump në Serbi vitin tjetër, e...

Vjen reagimi i Trump: Kim Jong-un asht budallë, tash e sheh…

Presidenti i SHBA've, Donald Trump, ka vazhdue me luftën e ashpër verbale me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, dhe e ka...

Kjo foto ka ngjallë reagime në rrjetet sociale, qe pse (foto)

Fotografia e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, me bashkëshorten e tij dhe çiftin Trump ka shkaktue debate në rrjetet sociale. Komentuesit kanë vërejtë nji detaj...

Kim Jong i përgjigjet personalisht Donald Trump’it: Ke me pague shtrejt!

“Fjalimi i marrë i Donald Trump në Kombet e Bashkueme e kanë bindë edhe ma fort Korenë e Veriut se zhvillimi i armëve të...

Mos me ta marrë mendja: Trump nuk e din këtë gja!...

Donald Trump po merr pjesë për herë të parë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB ku në krye të agjendës asht Korea Veriore. Në nji...

Hyni mbrenda vendit komunist, Korea e Veriut: “Trump leh si qen”...

Kryediplomati i Koresë së Veriut e cilësoi fjalimin e Presidentit, Donald Trump, në Kombet e Bashkueme, si zhurma e nji qeni që leh. Në fjalimin...

‘Foto e Dites’ – Edi Rama me Donald Trump (foto)

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka publikue foton me Presidentin e SHBA've, Donald Trump, ku asht i shoqnuem edhe nga bashkëshortja e tij Linda...

Thaçi e jep lajmin për ftesën që i ka ba Trump’it...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka zhvillue nji takim të shkurtë me Presidentin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald...

Thaçi takohet me Trump’in, ky asht postimi i tij (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në profilin e tij në Facebook ka publikue nji fotografi në të cilën shihet bashkë me gruen e tij,...