E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: turqi

Parandalohet nji sulm terrorist në Turqi

Policia turke ka vra nji sulmues vetvrasës, i cili simbas mediave turke ka pasë për qëllim me krye sulm në stacionin e Policisë në...

Merkel kërkon lirimin e 12 gjermanëve në Turqi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se Qeveria e saj mundet me “mendue përsëri” për raportet me Turqinë dhe ka kërkue nju pauzë në negociatat...

Policët për Kurban Bajram shpërndajnë ambëlsina në vend të gjobave

Policët në qytetin Çine të Turqisë për Kurban Bajram, në vend të gjobave për vozitësit kanë shpërnda çokollada dhe ambëlsina. Policia vozitësve që kanë udhëtue...

Pamje pak minuta para vrasjes së aktorit të famshëm turk (video)

Detaje tronditëse publikohen lidhun me aktorin, modelin dhe prezentuesin e njoftun turk, Vatan Sasmaz, i cili u vra mbramë në nji prej hoteleve luksozë...

Aktori turk qëllohet me 4 plumba nga e dashuna, modelja vret...

Stambolli asht trondit mbramjen e djeshme nga një ngjarje e randë. Aktori dhe moderatori i njoftun turk Vatan Sasmaz asht vra nga e dashuna e...

Dasma shëndrrohet në tragjedi, 6 të vramë dhe 200 të plagosun...

6 persona mbetën të vraMë dhe rreth 200 të tjerë u plagosën, si pasojë e dy sulmeve me bombë, në lindje të Turqisë. Atentatet e...

Humb jetën aktori i mirënjoftun (foto)

Kuzey Vargin, nji prej emnave ma të njoftun të kinematografisë turke asht përcjellë për në banesën e fundit. I lindun në vitin 1940, Vargin...

Tifozët ‘pushtojnë’ fushën, plas sherri i madh (video)

Mes shumë tensioneve, Konayaspor e ka fitue Superkupën e Turqisë ndaj kampionëve të Besiktasit. Tifozët e Besiktasit dhe Konyasporit, kanë shkaktue nji skandal të madh...

Kritikuen Erdogan’in, gjykata kërkon 43 vjet burg për stafin e gazetës

Disa punonëtorë të gazetës opozitare, Cumhuriyet, në Turqi u liruen nga burgu të Shtunën me nji vendim gjyqësor, ndërsa katër të tjerë mbetën në...

Zbulohet tunelet nëntokësore të Epokës së Gurit, nga Skocia në Turqi...

Njeriu i Epokës së Gurit krijoi nji rrjet masiv tunelesh nëntokësore që kaloi nëpër Europë nga Skocia në Turqi, ka zbulue nji libër i...