E hënë, 11 Dhjetor 2017

Tema: uck

Ushtari i rilindun i UÇK’s, serbët i vranë familjen, bahet prind...

Në çdo Nandor, Ditën e Flamurit, Isak Asllani merr rrugën drejt varrezave të fshatit Rancë, në Shtime. I pastron me radhë nga bora emnat në...

20 vjet nga dalja publike e UÇK’s

Sot bahen 20 vjet kur për herë të parë u panë publikisht pjesëtarë t’armatosun të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ditën e Pamvarësisë së Shqipnisë në...
Veteranët

Zv. Ministri Zeka: Prej nga e gjithë kjo urrejtje për çlirimtarët?

Zv. Ministri në Ministrinë e Puënve të Mbrendshme, Izmi Zeka, ka pyetë se prej nga asht e gjithë kjo urrejtje për çlirimtarët. Ky asht postimi...
Veteranët

Ky asht numri zyrtar i ushtarëve të UÇK’s të ramë për...

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtun sot ka miratue raportin me listën e numrit të Dëshmorëve të Kombit, të ranë gjatë luftës së...

A ishte ky ushtari ma i rrezikshem i UÇK’s? Dheta pjesëtarë...

Kjo video asht realizue në Pejë në vitin 1999. Shihen disa ushtarë të KFOR'it tue e arrestue nji pjesëtar të UÇK's. https://youtu.be/WDGGdPgxPTE

Gazetari norvegjez që filmoi luftën e Kosovës kallxon si Kadri Veseli...

Gazetari norvegjez, Paul Refsdal kishte qenë reporter gjatë kohës së luftës në Kosovë. Në nji rrëfim për Periskopin ai flet përvojën e tij në Kosovë,...
Veteranët

Formohet nji komision lidhun me invalidët e UÇK’s

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka marrë vendim për themelimin e komisionit mjekësor për vlerësimin e shkallës së invalidëve të luftës...

Ish-liderët e UÇK’s cilësohen si terrorist në muret e parlamentit serb...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe Zavendëskryeministri Fatmir Limaj po cilësohen si terrorista nëpërmjet fotografive të vendosuna në...

Ushtari i UÇK’s gjatë luftës për AP: Shihni serbët, mujm m’i...

Gjatë luftës në Kosovë, Associated Press, kishte regjistrue shumë nga ngjarjet e asaj kohe. Nji prej tyne, asht kur ushtari i UÇK’s, tash dëshmor i...

Mitrovicë 1998: UÇK sulmon 101’shin e famshëm të policisë serbe, 1...

Kerri i policisë serbe, i quejtun, Zastava 101, ishte kerri ma i urryem nga shqiptarët e Kosovës, gjatë okupimit serb. Nji kerr policie ishte sulmue...