E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: UEFA

UEFA cakton Ligën e Kombeve, ky asht grupi i Kosovës

Kosova ka me qenë pjesë e Ligës D. Në këtë ligë marrin pjesë edhe Azerbajxhani, Maqedonia, Bjellorusia, Gjeorgjia, Armenia, Letonia, Ishujt Faroe, Luksemburgu, Kazakhstani,...

Qe sa pare kanë me i marrë Trepça 89 dhe Prishtina...

UEFA i ka gati shpërblimet e para për Trepçën 89 dhe Prishtinën për sukseset e edicionit të kaluem. Trepça 89 ka me i marrë gjithsejtë...

Ndryshon periudha e afatit kalimtar të verës? (foto)

Presidenti i UEFA's, Aleksander Ceferin, ka mirëpritë thirrjet për ndryshimin e periudhës së afatit kalimtar të verës. Drejtues të ekipeve të mëdha europiane kanë kërkue...

UEFA shpall zyrtarisht gollin ma të bukur të vitit në Champions...

https://youtu.be/gpxr3j50Xeg

Ronaldo merr edhe çmimin ‘Lojtari i vitit’ nga UEFA (foto-video)

Viti 2017 ishte viti që Cristiano Ronaldo nuk ka me harrue kurrë. Portugezi korri shumë suksese si në aspektin individual dhe atë ekipor. Mbasi u zgjodh...

“Dardanët” i dhurojnë diçka presidentit të UEFA’s (foto)

Grupi i tifozeve te Kombetares se Kosoves ia ka ba nji dhurate presidentit te UEFA's, Aleksander Ceferin, raporton Rrokum.TV "Presidentit të UEFA Aleksander Čeferin, sot...

Presidenti i UEFA’s viziton sot Kosovën

Sot për vizitë zyrtare në FFK, ka me ardhe presidenti i UEFA’s, z. Aleksander Çeferin, të cilin ka me pritë presidenti i FFK, z....

Presidenti i UEFA’s e viziton Kosovën

Të Ejten më 17 Gusht për vizitë zyrtare në FFK, ka me ardhe presidenti i UEFA's, z. Aleksander Çeferin, të cilin ka me pritë...

UEFA zgjedh 6 ekipet legjendare të Champions League

Nga sezoni 2000-01, ekipet që fitojnë (ose kanë fitue) tre tituj radhazi ose pesë në total marrin nji “badge of honour”. Në sezonin 2004-05 asht...

UEFA: Qe 10 sulmuesit ma të mirë në botë! A pajtoheni...

UEFA ka publikue listën me emnat e 10 sulmuesve ma të mirë të sezonit që lamë mbas, ku befasi janë mungesat e medha te...