E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: UEFA

Ndryshon periudha e afatit kalimtar të verës? (foto)

Presidenti i UEFA's, Aleksander Ceferin, ka mirëpritë thirrjet për ndryshimin e periudhës së afatit kalimtar të verës. Drejtues të ekipeve të mëdha europiane kanë kërkue...

UEFA shpall zyrtarisht gollin ma të bukur të vitit në Champions...

https://youtu.be/gpxr3j50Xeg

Ronaldo merr edhe çmimin ‘Lojtari i vitit’ nga UEFA (foto-video)

Viti 2017 ishte viti që Cristiano Ronaldo nuk ka me harrue kurrë. Portugezi korri shumë suksese si në aspektin individual dhe atë ekipor. Mbasi u zgjodh...

“Dardanët” i dhurojnë diçka presidentit të UEFA’s (foto)

Grupi i tifozeve te Kombetares se Kosoves ia ka ba nji dhurate presidentit te UEFA's, Aleksander Ceferin, raporton Rrokum.TV "Presidentit të UEFA Aleksander Čeferin, sot...

Presidenti i UEFA’s viziton sot Kosovën

Sot për vizitë zyrtare në FFK, ka me ardhe presidenti i UEFA’s, z. Aleksander Çeferin, të cilin ka me pritë presidenti i FFK, z....

Presidenti i UEFA’s e viziton Kosovën

Të Ejten më 17 Gusht për vizitë zyrtare në FFK, ka me ardhe presidenti i UEFA's, z. Aleksander Çeferin, të cilin ka me pritë...

UEFA zgjedh 6 ekipet legjendare të Champions League

Nga sezoni 2000-01, ekipet që fitojnë (ose kanë fitue) tre tituj radhazi ose pesë në total marrin nji “badge of honour”. Në sezonin 2004-05 asht...

UEFA: Qe 10 sulmuesit ma të mirë në botë! A pajtoheni...

UEFA ka publikue listën me emnat e 10 sulmuesve ma të mirë të sezonit që lamë mbas, ku befasi janë mungesat e medha te...

Çashtja Neymar – Reagon zyrtarisht UEFA

UEFA ka reague mbas lajmeve që Neymar ka me u transferue nga Barcelona në PSG për 222 milionë euro. Drejtuesit e UEFA's ia kanë ba të...

Zyrtare: Maqedoni-Shqipni, lajm i madh nga UEFA

Qyteti se ku ka me u luejt ndeshja kualifikuese për Botnorin “Rusi 2018”, ndërmjet Maqedonisë dhe Shqipnisë, që asht programue më 5 Shtator, ende...