E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: uellsi

video

Portugali-Uells, ‘macja e zezë’ zgjedh fituesin

Sonte në orën 21:00 Portugalia dhe Uellsi kanë me zhvillue ‘betejën’ ma të randësishme për me synue finalen e madhe të Kampionatit Europian. Kur kanë mbetë...

Portugali-Uells, Bale ka diçka me i thanë Ronaldo’s

Sulmuesi i Uellsit, Gareth Bale ka folë para ndeshjes gjysëfinale kundër Portugalisë tue i dërgue nji mesazh Cristiano Roanldos. ‘Ylli’ te i cili mban shpresat...

Sonte percaktohet finalisti i parë, Portugalia apo Wellsi

Mbas dy ditë pushimi, sonte n'orën 21:00 rikthehen përballjet në gjysëfinale të Kampionatit Europian, ku Portugalia dhe Wellsi kanë me zhvillue ‘betejën’ ma të...

Basti i këtij tifozi anglez ka me ju tronditë, qe shuma...

Ka nga ata tifozë që vendosin baste të çuditshme për ekipet e vogla apo për ato ekipe që nuk shihen si favorite. Nji tifoz anglez ka...

Sonte luhet çerekfinalja e dytë, kush takohet!

Sonte do të zhvillohet çerekfinalja e dytë n'Euro 2016, ku do të takohen Wellsi dhe Belgjika. Kjo do të jetë nji ndeshje shumë e randësishme...
video

Lojtarët e Uellsit ju g’zohen humbjes së Anglisë si me pas...

Përfaqësuesja e Anglisë asht turpnue mbramë nga Islanda, tue u eliminue nga Kampionati Europian. Islanda që po ban befasi në këtë Europian, ja doli që...

Rikthim sensacional i Anglisë

Anglia ka shenue fitore te madhe kunder Uellsit me rezultat 2-1. Anglezet ishin ne disavantazh nga pjesa e pare, mbasi qe Gareth Bale kishte shenue...