E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: uji

Kitarovic e ‘godet’ keq Serbinë më këtë deklaratë në përkujtimin e...

Vukovari shënon 26-vjetorin e ramjes në duert e agresorit serb. Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, tue folë për ndërtimin e marrëdhanieve ndërshtetnore midis Kroacisë dhe Serbisë,...

Për nji pikë ujë, Presidentit amerikan i thahet goja (video)

Bota asht portokall thonë, e Donald Trump e provoi mbi kurriz çdo të thotë me tallë nji njeri e mbas disa kohësh, të gjendesh...
Vetëvendosje

Koha kur Myta e lagte me ujë Isa Mustafën, a ia...

Lidhja Demokratike e Kosovës duket se i ka tejkalue “anmiqësitë” me Lëvizjen Vetëvendosje, kur kjo e fundit ishte në opozitë dhe kundërshtonte ashpër qeverinë...

Haliti e ‘godet’ VV’n: Mos qitni petlla n’ujë

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka akuzue Lëvizjen Vetëvendosje se po shet patriotizëm. Ai ka reague ndaj nji fjalim të Xhelal Sveçlës, tue ju drejtue...

Doktori gjerman: Kështu mundeni me ra n’peshë dhe ta pastroni trupin...

Simbas nji studiuesi gjerman të bimëve, Andreas Mortiz, tue pi ujë të pastër detoksifikojmë qelizat në trupin tonë, përmirësojmë qarkullimin dhe ulim sasinë e...

Peshkaqeni del prej ujit, kqyreni çka i ban ky trim (video)

https://youtu.be/ToMz5CCY68k

Qe çka ndodh me trupin tuej nëse pini veç ujë për...

Uji asht nji nga elementet jetike dhe shumë i randësishëm për të gjithë. Nëse kishit me pi veç ujë për nji muaj rresht, kishit...

Hallakatja erotike e yjeve: Lagen dhe tregojnë gjoksin (foto +18)

Koha e nxehtë kërkon që të konsumojmë sa ma shumë ujë dhe të lagemi sa ma shumë të jetë e mundun. Yjet e kanë çue...

Pse duhet me pi ujë me krypë në mëngjes?

Mbipesha shpeshherë i detyron njerëzit që me përdorë dieta të ndryshme. Dietologët thojnë se nji gotë me ujë, e tretun, në te nji lugë çaji...

Çka i ndodh trupit tuej, nëse pini nji muej rresht nji...

Shumica e femnave të botës ja bajnë shpesh pyetjen vetes se çka bajnë femnat japoneze, të cilat e kanë nji likurë të lemueme dhe...