E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: ulrike lunacek

Presidenti Thaçi: Lunacek, za i sinqertë i Kosovës në Bruksel

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritë eurodeputeten, Ulrike Lunacek, në takimin e saj të fundit si raportuese për Kosovën. Presidenti Thaçi e ka...
thaçi lunacek

Presidenti Thaçi pret në takim lamtumirës Ulrike Lunacek

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pret sot në nji takim lamtumirës, anëtaren e Parlamentit Europian, njiherit raportuesen për Kosovën, Ulrike Lunacek. Takimi i Thaçit me...

Kryeministri Haradinaj në takim lamtumirës me Ulrike Lunacek

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka me zhvillue nji takim sot më anëtaren e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek. Haradinaj ka me pasë takimin lamtumirës me...

Kjo asht thirrja e Lunacek për liderët politikë në Kosovë

Raportuesja për Kosovën e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek, ju bani thirrje politikanëve kosovarë që shkojnë në zgjedhje të reja, të mos i harrojnë çashtjet e...

Lunacek jau ban bajat serbëve në lidhje me Asociacionin

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunacek ka thanë sonte në Vjenë se pala kosovare duhet me implementojë marrëveshjen për Asociacionin e komunave...

Hahn e Lunacek i bajnë bashkë pozitë e opozitë

Komisioneri për Politika Europiane të Fqijësisë dhe Negociata të Zgjanimit, Johannes Hahn dhe eurodeputetja, Ulrike Lunacek kanë me qendrue sot në Kosovë. Ata në mbramjet kanë...

Lunacek: Demarkacioni s’garanton vizat. Zgjedhja e Trump, lajm jo i mirë

https://www.youtube.com/watch?v=V9o95cj6-zA

Lunacek: Mbështesim Kosovën në rrugën euro-integruese

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, sot ka takue, Ulrike Lunacek, nënkryetaren e Parlamentit Europian dhe Raportuese për Kosovën pranë Komisionit të Parlamentit Europian për...

Lunacek viziton sot Kosovën

Nënkryetarja e Parlamentit Europian dhe Raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek sot ka me qëndrue në Kosovë. Vizita e Lunacek në Prishtinë vjen mbas publikimit të Raportit...

Lunacek: Politikanët kosovarë e kanë në duert e tyne çelësin për...

Nënkryetarja e Parlamentit Europian dhe Raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek ka thanë i vjen keq që nuk ka progres të mjaftueshëm në lidhje me...