E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: USAID

Kjo çka thotë Delawie për korrupcionin ka me ju çuditë!

Korrupcioni minon besimin e publikut në Qeveri, kurse luftimi i tij nuk asht i lehtë. Për këtë duhet me punue çdo ditë. Kështu ka thanë ambasadori...
ramausaid

Rama merr mbështetjen e USAID për projektin e fesë në shkolla

Kryeministri, Edi Rama, i cili ndodhet për nji axhendë zyrtare në SHBA, asht ndal në Washington, pikërisht në zyrat qendrore të USAID. Ai asht taku...

Veseli takim në USAID, i falenderon për përkrahjen

Në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkueme të Amerikës dhe pjesëmarrjes në Konferencën ndërkombëtare parlamentare të shteteve anëtare të Bankës Botnore dhe...
video

Bashkimi i ATK’s me doganën rrit të hyrat

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka organizue sot tryezën me temën mbi Integrimin e ATK’s dhe Doganës në nji Agjenci për Mbledhjen e të...
video

Ferid Agani: Hashim Thaçi duhet me u ba si Atifete Jahjaga

Gratë përballen me barriera sistematike gja që i pengon ato me marrë pjesë në ekonomi dhe fusha të tjera. Tue investue në gruen, investohet...
video

Lansohet programi i USAID’t për Drejtësinë

USAID vazhdon me mbështetjen dhe fuqizimin e sektorit të Drejtësisë përmes programit katër vjeçarë i cili synon avancimin e sundimit të ligjit tue u...