E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: ushtria

Salvatore Couci

Komandanti i KFOR’it për mediumin serb: Na jemi e vetmja ushtri...

Komandanti i KFOR'it, gjenerali Salvatore Couci, tha se kjo forcë ushtarake mbetet ushtria e vetme në Kosovë, që siguron paqen. “Forcat e sigurisë e Kosovës...

Buxheti prej 53 milionë euro, a mjafton me ja nisë me...

Qeveria e Republikës së Kosovës, në buxhetin prej 2 miliard e 80 milionë eurosh i destinuem për vitin 2018, ka nda shumën prej 53...

Ushtria izraelite vranë dy palestinez në Gaza

Ma s'paki dy vetë u vranë në përleshjet me trupat izraelite të Premten, kur mija palestinezë demonstruen kundër njohjes së Presidentit të SHBA've nga...

Presidenti para ushtarëve të FSK’s: Kosova do ta ketë Ushtrinë e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka mbajt nji adresim publik para rreth nji mijë ushtarëve dhe oficerëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Presidenti...

Thaçi vjen me deklaratë të fortë për Demarkacionin, Asociacionin dhe Ushtrinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Finlandës të organizueme në Prishtinë për nder të 100-vjetorit të...

Presidenti Thaçi ka do fjalë për Ushtrinë e Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritë komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Ramën. Mbas vizitës së suksesshme të Zavendës-ndihmës...

Transformimi i FSK’s n’ushtri asht në gjysë t’udhës

Sot në Kosovë po qëndron Ministri i Shtetit për Forca të Armatosuna i Britanisë së Madhe, Mark Lancaster, i cili ma parë asht takue...

Ministri i FSK’s e njofton zyrtaren amerikane për planet e formimit...

Ministri i FSK's, Rrustem Berisha e ka prit sot në takim zyrtar ndihmës-sekretaren e Departamentit të Mbrojtjes të SHBA've, Laura Kuper (Laura Cooper), me...

FSK, gati me u ba ushtri

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thanë se FSK qysh tash ashtbe gatshme me u shendrrue në ushtri të vendit. Berisha...

Kryeministri Haradinaj paralajmëron transformimin e FSK’s

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se transformimi i FSK's n'Ushtri garanton siguri për qytetarët e Kosovës, dhe gjithashtu për sigurinë rajonale. Shkrimi i...