E shtunë, 21 Tetor 2017

Tema: ushtria

Veseli: Themelimi i Ushtrisë, çashtje muejsh

Kryetari i Kuvendi të Kosovës, njiherit kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, tha se vendimi i për themelimin e Ushtrisë së...

Shihni cilat janë ‘bombat’ e vërteta të ushtrisë braziliane (video)

Brazili asht nji ndër vendet që ka femnat ma të bukura në botë, dhe nuk kishte se si këto bukuroshe me mungue edhe n'ushtri. Në...

A e keni pa, kjo asht ushtria ma seksi e botës...

Kush tha se ushtria nuk asht për femna…? Për ma tepër po të ketë femna si këto në fotogalerinë e maposhtme, nuk ka armik që...

Ushtria turke fut tanke në Siri (video)

Në orët e mbramjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turke kanë hy në territorin e Sirisë dhe janë drejtue drejt Idilit. Mësohet se këtë...

Sekretari i Mbrojtjes: Ushtria gati me zbatue çdo urdhën të Presidentit

Në fjalimin e tij vjetor para Ushtrisë, Sekretari amerikan i mbrojtjes James Mattis foli për strategjinë aktuale me Korenë e Veriut. Simbas tij ushtria amerikane...

Serbia dhe Rusia nisin stërvitjet e përbashkëta ushtarake (foto)

Gjatë katër ditëve të ardhshme pilotët rusë dhe serbë kanë me shkëmbye përvoja dhe njohuni në fushën e përdorimit luftarak të avionëve. Pilotët e Forcave...

Pacolli në NATO, e merr nji premtim për krijimin e Ushtrisë...

Kryediplomati i Kosovës Behgjet Pacolli ka vizitue selinë e NATO's në Bruksel ku ka takue Zavendës-Sekretaren e Përgjithshme të NATO's, Rose Bottemoeller. Për takimin dhe emocionet...

Mediumi serb zbulon kend e shqetëson formimi i ushtrisë së Kosovës

E përditshmja serbe “Vecernje Novosti” shkruen sot se NATO shpreh shqetësim lidhun me propozimin që Forca e Sigurisë së Kosovës me u shendrrue në...

Erdogan: Ushtrinë e kemi n’kufi me Irakun, gati me hy

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka përsërite kritikat e vendit të tij për referendumin e kurdëve për pamvarësi në Irak. Ai e ka...

Simic: Lista Serbe nuk voton për Ushtrinë e Kosovës

Deputeti i Listës Serbe, Igor Simic, asht shprehë i bindun se e vetmja Forcë e Armatosun në territorin e Kosovës vazhdon me qenë KFOR'i...