E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: vala

Këtë kompani ka me vizitue sot Kryeministri Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka me vizitue Valën dhe Telekomin e Kosovës. Në vazhdën e takimeve, Haradinaj sot në orën 9:30 ka me ba...

Thirrjet nga Mali i Zi – Vala ka këtë njoftim të...

Vala ka njoftue të gjithë konsumatorët se përgjatë këtyne ditëve kanë pranue shqetësime për thirrje nga disa numra me prefiksin +382. Simbas Vala's në...

Valë tropikale godet Europën, temperatura të nalta nga Londra deri në...

Krejt Europa asht godit nga temperatura të larta, tropikale, ndërsa në Britani dje asht shënue dita ma e nxetë në Qershor gjatë 40 vjetëve...

Agron Mustafa i reagon Vetëvendosjes: Ka vendim gjykate, nuk po fali...

Drejtori i Postë Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka reague ndaj Lëvizjes Vetëvendosje, mbasi këta të fundit e kanë akuzue se po i fal...

VALA zyrtarizon marrëveshjen me ‘Devollët’ i pshton 32 milionë euro (video)

Agron Mustafa, kryeshefi egzekutiv i PTK's, ka nënshkrue marrëveshje mirëkuptimi me Blerim Devollin, drejtor i Z Mobile lidhun me vendimin e Arbitrazhin për 32...

Agron Mustafa e pshton VALA’n. Devollët heqin dorë nga padia milionëshe

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka pas disa takime me pronarin e Z-Mobile dhe Devolli Company, Blerim Devollin, me qëllim t'arritjes...

Vala, mbas fushatës me numër, i jep edhe 3 mijë euro...

Telekomi i Kosovës - Vala, mbasi vendosi nji numër telefoni humanitar në dispozion të publikut, për me e ndihmue britnikun e UÇK's, Jon Harrison,...

VALA me 200 mijë përdorues të ri të telefonisë mobile

Telekomi i Kosovës, Vala, si kurrë ma parë, ka arritë me i shtue rreth 200 mijë përdorues të ri të telefonisë mobile apo shprehun...

VALA i gëzon femitë me dhurata për Vitin e Ri (foto)

Për nder të festës së fundvitit, drejtori egzekutiv i PTK's Agron Mustafa, së bashku me grupin humoristik ‘Stupcat’, shpërndanë dhurata për fëmi. Njani anëtar i...