E enjte, 18 Janar 2018

Tema: varrimi

Këto janë pamjet nga vendi ku sot do të varroset Ivanovic...

Politikan serb Oliver Ivanovic i vramë në Veri të Mitrovicës këtë të Martë, do të varroset gjatë ditës së sotme në Beograd, atje ku...

Ky asht vendi ku do të varroset Oliver Ivanovic

Oliver Ivanovic simbas të gjitha gjasave ka m'u varros në Beograd, me kërkesë të anëtarëve të familjes së tij, merr vesh Tanjug nga burime...

Presidentja e Kryeministri s’lejohen me marrë pjesë në varrimin e gazetares...

Presidentja malteze, Marie-Louise Coleiro Preca dhe Kryeministri i Maltës Joseph Muscat deklaruen se kërkesa e tyne për me marrë pjesë në funeralin e gazetares së...

Varroset 16 vjeçari, policia kërkon nji person

Asht varrosë trupi i Aulon Zekës, i vramë të Shtunën, në Prishtinë, me katër plumba. Qindra qytetarë e kanë përcjell trupin e Aulonit për...

A asht kjo arsyeja që Vetëvendosje nuk mori pjesë në varrimin...

Në vitin 2010 kishte vdekë Ali Aliu, i njoftun për veprimtarinë e tij të bujshme politike kushtue çlirimit të Kosovës. I ndjeri ishte baba...

Me nderime shtetnore, varroset ish- Kryeministri Bajram Rexhepi (foto)

Me nderime shtetnore e të shtëna, i asht dhanë lamtumira e fundit ish-Kryeministrit të parë të Kosovës, Bajram Rexhepit. Trupi i pajetë i Kryeministrit, tashma...

LIVE: Bajram Rexhepi po varroset në Shipol të Mitrovicës (video)

Në qytetin e Mitrovicës tashma ka fillue ceremonia e varrimit të ish-Kryeministrit dhe ish kryetarin e Mitrovicës, Bajram Rexhepi, i cili vdiq dje në...

Serbët varrosin kryet e luftarit malazez të premë nga shqiptarët e...

Koleksioni fotografik i Aleksander Bashmakov'it: Mali i Zi, Shqipnia e Veriut dhe Kosova në vitin 1908 Aleksander Aleksandrovic Bashmakov (1858-1943) ishte shkencëtar rus, i cili...

Sot varrosen 4 anëtarët e familjes Alidema që humbën jetën n’aksidentin...

Sot kanë m'u varrosë katër anëtarët e familjes Alidema që humbën jetën në nji aksident tragjik te rrethrrotullimi në Prishtinë. Kështu ka njoftue familja Alidema...