E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: Vatikan

Gazetari italian zbulon pasuninë marramendëse të Nanës Tereze

Nana Terezë ka pasë aq shumë pare në Bankën e Vatikanit, që pa paret e saj, banka nuk kishe mujt me punue, pretendon gazetari...

Thaçi e jep lajmin nga aeroplani: Po shkoj te Mike Pence...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e quen frymëzuese vizitën e sotme në Vatikan. Ai kallxon se nesër ka me vizitue Zavendëspresidentin amerikan Mike Pence. Kreu i...

Papa e priti presidentin Thaçi në audiencë private, kjo ishte tema...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në nji audiencë private asht prite sot nga Ati i Shejt, Papa Francesco, në Selinë e Shejt në...

Serbia e përjeton randë vizitën e Presdientit Thaçi në Vatikan (foto)

Mediat në Serbi, të kontrollueme nga shteti, janë tmerrue nga vizita e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Vatikan, i cili sot pritet në...

Presidenti Thaçi takon Papën në Vatikan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Vatikan ka me u pritë në nji audiencë nga Papa Francesco. Siç njofton Presidenca, në këtë takim, presidenti...

Presidenti Thaçi shkon sot në Vatikan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka m’u take me liderin e Kishës Katolike në Vatikan, Papa Francesco'n, të Mërkurën. Kryetari i shtetit asht i ftuem...

Thaçi shkon në Vatikan, takohet për herën e tretë me Papën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka m'u take me kreun e Kishës Katolike në Vatikan, Papa Françeskun, të Mërkurën. Klan Kosova mëson se kreu i...
melania_trump_donald_trump_pope_francis_gi

Papa: Amerika e ka ‘nji vizion te thyem per boten’

Papa Francis i ka thane gazetes italiane La Repubblica se SHBA dhe Rusia, Kina e Korea Veriore, Putini e Bashar al Assadi — kane...

Edhe nji skandal i ri homoseksual ne Vatikan: Policia intervenon ne...

Policia e Vatikanit e ka zbulue dhe pengue nji orgji homoseksuale ne shtepine e sekretarit te keshilltarit kryesor te Papes Francis. Media italiane raporton se...

Arkëtari i Vatikanit akuzohet për krime seksuale

Arkëtari i Vatikanit dhe figura ma e naltë katolike e Australisë, kardinali George Pell, u akuzue për krime seksuale n'Australi. “Kardinali Pell përballet me akuza...