E premte, 24 Nëntor 2017

Tema: vatikani

Prifti britanik i akuzuem për pedofili, shkova në Kosovë me pare...

Prifti Laurence Soper, që u arrestue vitin e kaluem në Pejë, mbasi ndaj tij ekzistonte nji fletarrest ndërkombëtar nën dyshimin për pedofili ndaj 10...

A po tuten mediat serbe se Vatikani ka me njoftë Kosovën!

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi gjatë ditës së Ejte u takue me Papa Françeskun në Vatikan. Ky takimi u përfol shumë nga mediat serbe të...

Prej Maldive te Vatikani, këto janë shtetet ma të vogla të...

A keni mendue ndonjiherë se cilat janë vendet ma të vogla në tokë? Përse janë të tilla? Sa për qind kanë ujë dhe sa tokë?...

Thatësia e madhe, mbyllen 100 shatërvanët e famshëm të Vatikanit

Vatikani ka nis me mbyllë shatërvanet e tij të famshëm, për shkak të thatësinave në shumë pjesë të Italisë. Radio Vatikani tha se ky hap...

Trump e nis turneun e parë: Arabi Saudite, Izrael, Itali, Vatikan...

Presidenti Donald J. Trump ka me nisë udhëtimin e tij të parë jashtë Shteteve të Bashkueme, 8 ditë, 5 ndalesa dhe 4 vende. Presidenti ka...

Bukurije Gjonbalaj dekretohet tash si ambasore n’Vatikan

Republika e Kosovës për herë të parë ka me pasë përfaqësuesen e saj në Vatikan. Kësisoj, presidenti i vendit, Hashim Thaçi dekretoi Bukurie Gjonbalajn si...

Mediumi rus: Kosova u mundue me korruptue Papën me 10 milionë...

Agjencia ruse e lajmeve Sputnik, shumë e afërt me Vladimir Putin, raporton, tue u bazue edhe në disa media në Serbi, se shteti i...

Me kend u takue Kryeministri në Selinë e Shejtë!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë qendrimit në Vatikan, ka takue autoritete të nalta të Selisë së Shejtë. “Kryeministri Mustafa mori pjesë në meshën e...

Shkupi – qytet i Shqipnisë, po qysh reagoi Vatikani!

Shejtnimi i Nanës Terezë në Shën Tereza ka ngjall shumë debate në Maqedoni drejtue Vatikanit zyrtarë për nji gabim që ka ndjell urrejtje dhe...

LIVE: Shejtnimi i Nanes Tereza, qe kush e udheheqe Meshen!

Kur ishte gjallë, Nanë Tereza cilësohej si “nji shejtore e gjallë”, sot mbas 19 vjetësh nga vdekja e saj merr zyrtarisht këtë titull gjatë...