E mërkurë, 22 Nëntor 2017

Tema: vendet

Limaj: Qeveria, partnere e atyne që krijojnë vende të reja pune...

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj sot ka realizue nji vizitë në Odën  Ekonomike të Kosovë, bashkë me Ministrin e Punës dhe Mirëqenies, Skënder Reçica. Ai...

Njihuni me 17 vendet me sistemin bankar ma të fortë në...

Që nga kriza financiare, sektori bankar global ka qenë i detyruem me ulë ekspozimin e tij ndaj rrezikut, tue aplikue sistem kreditimi ma konservativ...

Macron gati me shkurtue 120 mijë vende pune, Franca në grevë...

Miliona punëtorë të sektorit publik në Francë po marrin pjesë në nji grevë njiditore në mbanë vendin, në shejë proteste ndaj reformave ekonomike të...

Kosovës s’i hiqet fusnota pa e njoft krejt vendet e BE’s

Përfaqësimi i Kosovës me fusnotë në forumet dhe nismat rajonale, ka me vazhdue derisa vendi të mos njihet nga të gjitha vendet anëtare të...

A doni nënshtetësi tjetër, këto janë vendet ku mundeni me ble...

Nji numër i madh i njerëzve që kanë gjendje ma të mirë financiare po kërkojnë mënyra që të kenë ma shumë se nji nënshtetësi...

Kreveti asht për fillestarë, qe vendet ku seksi ka me ju...

Makina e lamjes së teshave Asht e përsosun dhe komode për ju të dy, qoftë të vendosni për pozën “doggy” apo për pozën misionare (“ftyrë...

Këto kanë me ju befasue: Ligjet ma të çuditshme për seksin!

Nëse udhëtoni, bani mirë të njihni ligjet e nji shteti të caktuem, mbasi mundeni me u denue në mënyrë të papritun. Këto janë ligjet ma...

Ky asht premtimi që e jep Mustafa për mija vende pune!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa edhe nji herë ka përsërit se reformat ekonomike e fiskale, si dhe idetë inovative e shumë premtuese, kanë me...

Keto jane 21 vendet ma te lumtuna ne bote

Njerezit ma te lumtun ne bote i besojne qeverite dhe bizniset e tyne, e ndjejne veten te lire me marre vendime jetesore dhe thone...

Telefoni juej regjistron në mënyrë sekrete ku shkoni, qe qysh mundeni...

Telefoni juej përmban nji listë të hollësishme me të gjithë vendet ku ju keni qenë – që ju ndoshta nuk e dinit që egzistonte. Nuk...