E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: vendet

Telefoni juej regjistron në mënyrë sekrete ku shkoni, qe qysh mundeni...

Telefoni juej përmban nji listë të hollësishme me të gjithë vendet ku ju keni qenë – që ju ndoshta nuk e dinit që egzistonte. Nuk...

10 vendet ma të mira për me jetue

Zvicra kryeson listën e vendeve ma të mira për me jetue, gjatë vitit 2017. Ky ishte rezultati i publikuem nga edicioni i dytë i “Best...

Vjen nji lajm i keq për disa vende t’Europës!

Bashkimi Europian ka me pezullue për nji periudhë të shkurtë kohore lëvizjen e lirë të qytetarëve vizave, nëse vëren flukse të nalta emigrimi të...

Ku ndodhin tradhtitë ma të shumta të partnerëve? Kjo asht lista

Në bazë të dhanave të marruna nga anketat dhe nga vendet e ndryshme, asht ba lista e vendeve me partnerët e dashnisë që ma së...

Këto janë 10 vendet e para që e njoftën Kosovën

Këto janë 10 vendet që kanë njoftë Kosovën shtet të pamvarun që nga dita kur u shpall, 17 Fror 2008. Ndër vendet e para ishte...

CNN vjen me nji lajmë të mirë për Shqipninë për 2017...

Gjiganti mediatik amerikan 'CNN' në portalin e tij online cnn.com në nji rubrikë të veçantë ku reklamohen vende prej krejt botes, ka publikue këtë...

Mediat britanike: Prej kuj ka me nisë Lufta e Tretë Botnore?

Lufta e Tretë Botnore mundet me qenë ma afër se sa mendojmë. Që prej Izraelit te Shtetet e Bashkueme t'Amerikës, Daily Express kallxon vendet që...

Qe cilat janë shtetet ma të rrezikshme të botës (foto)

Siria asht nji ndër vendet ma të rrezikshme në botë por, jo ma i rrezikshmui edhe pse asht nji ndër shtetet që ka luftime...

Këto janë pak vendet ku kosovarët munden me udhëtue pa viza!

Premtimi prej krejt pushteteve, që nga shpallja e pamvarësisë së Kosovës, se banorët e shtetit ma të ri në Europë shumë shpejt kanë me...

Kjo asht çika e parë që ka vizitue çdo shtet të...

27 vjeçarja nga Connecticut, Cassandra De Pecol ka vizitue tashma 181 shtete nga Korriku i 2015's dhe me veç 15 shtete të mbetuna për m’i...