E enjte, 21 Shtator 2017

Tema: veseli

Veseli akuzon opozitën se po don me bllokue Kuvendin

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka drejtue gishtin nga opozita tue akuzue ata se për shkak të konsumin elektoral, po synojnë me bllokue punën...

Veseli: Më 22 Tetor, Malisheva ka me ju besue PDK’s

Kryetari i PDK's, Kadri Veseli sot ka qëndrue në Malishevë, në prag të fushatës zgjedhore e cila nis më 22 Tetor. Veseli ka thanë se...

Veseli: PDK nuk ka me heq kurrë dorë nga familjet shqiptare...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takue kandidaten për kryetare të Mitrovicës së veriut, Gonxhe Çaushi dhe kandidatët për këshilltarë të...

LDK ‘godet’ randë Veselin e Haradinajn

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avullah Hoti, ka thanë se Kuvendi e Qeveria kanë ba shkelje të praktikave demokratike...

Veselin e Haradinajn nesër i pret në takim Thaçi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet nesër me takue kreun e Legjislativit, Kadri Veseli, dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj. Nesër, n'orën 09:30, Presidenti i Republikës së...

Kroacia vazhdon të mbetet mbështetëse e fuqishme e Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takue sot ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanovic. Veseli dhe Kapitanovic diskutuen për raportet e shkëlqyeme...

Veseli pranon raportin e BE’s për zgjedhjet, kjo asht porosia e...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka prit në takim shefin e vëzhguesve të Bashkimit Europian të angazhuem për mbikëqyrjen e...

Konjufca: Mocioni me dalë në votim, po shkelet Kushtetuta

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thanë se VV ka paraqit nji mocion i cili u shpërfill nga Kryetari i...

Thaçi, Veseli, Haradinaj. Kosova nga nesër drejtohet nga ‘UÇK’!

Votimi i Qeverisë i cili ka me ndodhë nesër pritet me kompletue në krye të shtetit “treshen” e ish-drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Që...

Kjo asht ajo çka po paralajmëron Veseli edhe për Kosovën

Kryeparlamentari Kadri Veseli, në nji konferencë për media ka thanë se Partia Demokratike e Kosovës ka dalë me propozimin që edhe Kosova të ketë...