E martë, 21 Nëntor 2017

Tema: veseli

Agim Bahtiri kallxon se çka i kanë borxh Kadri Veseli e...

Kryetari aktual dhe i ardhshëm i Mitrovicës, Agim Bahtiri, po flet mbasi arriti me fitue në Mitrovicë edhe nji mandat. Ai foli për disa baste...

Dorëzohet Veseli: S’jam i kënaqun me rezultatin, e ka edhe nji...

Krue i PDK's, Kadri Veseli, ka folë për rezultatin e partisë që drejton në zgjedhjet e raundit të dytë që u mbajtën më 19...

Lajmërohet Veseli: Kjo asht deklarata befasuese për rezultatet e zgjedhjeve

Kreu i PDK's, Kadri Veseli ka thanë se po pret numërimin e krejt votave të ballotazhit, dhe për këtë i ka lut të gjitha...

Veseli ‘provokohet’ nga simpatizantët e VV’s, kështu jau kthen ai (video)

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njiherit kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, para se të votonte asht vnue në nji situatë të papritun nga...

Veseli: Miqësia me SHBA’të, vlerë e madhe për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka prit sot në takim kongresmenin amerikan, mikun e madh të Kosovës, Eliot Engel. Kryeparlamentari Veseli...
kadri veseli

Veseli flet për raportet me Malin e Zi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka deklarue se Kosova ka raporte të shkëlqyeeme me shtetin e saj fqi, Malin e Zi. Kryeparlamentari asht zotue se...

Veseli e jep lajmin për rindërtimin e Kullës së Isa Boletinit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqnuem nga kandidatja për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, kanë vizitue kompleksin e heroit kombëtar...

E vulos Veseli: Stadiumi Olimpik ndërtohet në Drenas (foto)

Asht përurue faza e parë e stadiumit të qytetit të Kaçanikut që mban emnin e dëshmorit “Besnik Begunca”, e që ndërtimi i tij ka...

Veseli merr mbështetjen e Hungarisë për realizimin e disa projekteve dheta...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherësh lider i PDK's, Kadri Veseli, ka paralajmërue nisjen e realizimit të disa projekteve kapitale që kapin shifrën e...

Veseli në Hungari: Kosova me t’ardhme të sigurtë europiane (foto)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në Konferencën e tetë të kryetarëve të Parlamenteve të shteteve të Ballkanit...