E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: vetvrasja

U akuzue se kishte përdhunue nji adoleshente, vetvrahet politikani i njoftun...

Mbas akuzave se kishte përdhunue nji çikë adoleshente, Dan Johnson, nji politikan i njoftun amerikan, ka krye vetvrasje. 57 vjeçari, i cili kishte mohue akuzat,...

Komploti vetvrasës islamik: Kështu deshtën me vra Kryeministren Theresa May (foto)

Nji komplot terrorist për me e vra Kryeministren Theresa May asht pengue, kanë konfirmue burimet e Sky. Korrespondenti për çashtje të Krimit në Sky, Martin Brunt,...

Vetvrahet ish Ministri (foto)

Ish ministri i Wellsit, i cili ishte nën hetim nga partia e tij lidhun me sjellje jo të mira, ka krye vetvrasje. Carl Sargeant, 49...
video

Alarmante, ky asht numri i të vetvramëve për 6 muej! (video)

https://www.youtube.com/watch?v=lU-mJIDPsYg&t=43s

Në 2020 kjo smundje ka me qenë numër nji

Vetvrasja vjen si pasojë e depresionit. Në këtë pikë, psikologët rendisin nji sërë arsyesh pse depresioni asht i përhapun dhe kjo simbas tyne lidhet...
video

Administratori i lojës ‘Balena Blu’ arrestohet në Moskë, qe qysh pshtohet...

Autoritete ruse kanë arrestue nji postier moskovit që dyshohet se drejtonte nji lojë online, e cila çoi 32 adoleshentë drejt vetvrasjes, shkruen Tribune. Ilya Sidorov,...

11 të burgosun në Dubravë tentuen me vra veten! (video)

https://www.youtube.com/watch?v=G_mtgzfgepU

Departamenti Amerikan i Shtetit: Astrit Dehari u vetvra

Departamenti amerikan i Shtetit, vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, e sheh si vetvrasje, përkundër që nji rezultat i tillë që doli...

Facebook e shton opcionin për parandalimin e vetvrasjeve live

Facebook ka me vendos nji mjet të ri, i cili ka me shërbye për me i njoftë postimet e personave që japin sinjal për vetëvrasje. Këtë e ka...

Ushtari britanik vetvrahet për m’i pshtue ISIS’it

Nji ushtar britanik që po luftonte në Siri, ja ka kthye armen vetes për mos me ra në duer të të ashtuquejtunit Shteti Islamik,...