E diel, 22 Tetor 2017

Tema: viktima

Gërmimet në Suhodoll- Gjendet nji trup i dekompozuem

Eshnat e dekompozueme të nji trupi që dyshohet të jetë viktimë e luftës janë zbulue në Mitrovicë. Mbas gërmimeve në Suhodoll të Mitrovicës, përveç se...

Tërmeti, deri tash 32 njerëz të vdekun në Meksikë (foto)

Tërmeti ma i fuqishëm që e ka godit Meksikën në 100 vjetët e fundit, i ka trondit miliona banorë të këtij vendi me dridhje...

SHBA, sulm në nji bibliotekë, ka viktima dhe të plagosun

Nji person i armatosun ka hapë zjarr në nji bibliotekë në New Mexico, tue vra të paktën dy persona dhe tue plagosë katër të...

‘Balena e Kaltër shënon nji tjetër viktimë, tash n’Indi

Loja “Balena e Kaltër” vazhdon me i marrë jetën adoleshentëve. Nji 14 vjeçar indian dyshohet se ka kry vetëvrasje mbasi ka luejt në internet me...

Sulm në Burkina Faso, dheta viktima e të plagosun (foto-video)

17 persona u vranë dhe 8 të tjerë mbetën të plagosun si pasojë e nji sulmi terrorist në Ouagadougou, kryeqyteti i Burkina Fasos. Autoritetet lokale...

Sulmi në Gjermani, vdes edhe nji person

Mbas incidentit të fundit, me armë zjarri në barin e natës në Gjermani, asht konfirmue dhe viktima e dytë. Sulmi, simbas raporteve të policisë gjermane,...

Përmbytje të fuqishme n’Indi, 83 të vdekun

Vërshime të fuqishme kanë godit Indinë për shkak të motit të keq. Në verilindje të vendit kanë humb jetën të paktën 83 persona dhe pothuejse...

Stuhi e fuqishme në Gjermani: Viktima dhe qinda udhëtar të bllokuem...

Dy persona kanë humb jetën si pasojë e nji stuhie të fuqishme që goditi dje Gjermaninë tue shkaktue edhe dame në infrastrukturën e transportit. “Nji...

O’Connell: Qeveria e re me ba pensione dinjitoze për viktimat e...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell tha sot se Qeveria e ardhshme e Kosovës duhet urgjentisht të merret me ofrimin e...

Ndërtesa në Londër përpihet nga flakët: 50 persona në spital, konfirmohen...

Nji zjarr i fuqishëm ka përfshi në mesnatë nji ndërtesë 27 katëshe në perëndim të Londrës, tue lanë dheta familje të bllokueme në katet...