E premte, 15 Dhjetor 2017

Tema: Vrasje

Vrasje në Gjakovë (foto)

Nji vrasje ka ndodhë para pak momentesh në qytetin e Gjakovës. Gazetari i KALLXO.com sjell fotografi nga vendi i ngjarjes. Ngjarja ka ndodhë në afërsi të...

Shifra alarmante, ky asht numri i vrasjeve për këtë vit!

Dukunia e vrasjeve në Kosovë ka shënue rritje. Simbas të dhanave të Policisë së Kosovës, vetëm në këtë vit kanë ndodh 15 vrasje. Ekspertë të...

Vrasje makabre trondit Pejën!

Rreth orës 15:00 në Pejë ka ndodh nji krim i randë, kur nji person ka lanë të vdekun me sopat nji person dhe nji...

Ma shumë vetëvrasje se sa vrasje në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikue  raportin me “Statistikat e Vdekjeve në Kosovë 2016”. Gjatë vitit të kaluem janë regjistrue 9246 vdekje, prej...

Dy të vdekun dhe nji i plagosun n’Arizona të Amerikës

Ma s'paku dy persona janë vra dhe nji grue asht qëllue në kambë, si rezultat i të shtënave në nji restorant në qendër të...

Krisma në Florida, 1 i vdekun dhe 5 të plagosun randë

Nji person i armatosun në qendër të Florida's, SHBA, e ka vra nji person në nji shpi, si dhe i ka plagosë randë nji...

Vrasje e dyfishtë në nji fshat të Vushtrrisë!

Nji femën dhe nji mashkull kanë mbet të vramë me armë zjarri në fshatin Vërnicë të Vushtrrisë. Simbas Policisë ngjarja ka ndodh mbramë rreth orës...

Amnesty: Kjo asht shifra alarmante e vrasjeve në burgjet e Sirisë...

Autoritetet siriane kanë vra 13.000 njerëz - ndoshta ma shumë - që nga fillimi i kryengritjes së vitit 2011 në nji burg në veri të...

15 personat që kërkohen nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës vazhdon me i kërkue 15 persona, të cilët kanë krye vepra të ndryshme penale, tue fillue nga vrasjet, deri te pengimi i...

Mbyllet Xhamia, ku imami bante thirrje për vrasje

Federata Zvicerane e Organizatave Islamike (VIOZ), e ka suspendue sot xhaminë “An’Nour” në Winterthur të Zvicrës, mbasi që imami i saj u arrestue ditë...