E hënë, 25 Shtator 2017

Tema: vrasjet

Djali i Xhemajl Mustafës: Qe nga kush dhe pse janë vra...

Besian Mustafa, djali Xhemajl Mustafës, veprimtarit të vramë të LDK's, përmes nji postimi në Facebook, ka kritikue ashpër të gjithë ata që flasin për...

Sulmohet me armë gjykata e Moskës, ma s’paku 4 të vramë

Katër persona janë vra në nji sulm me armë në nji gjykatë në Moskë, raportojnë mediat ruse. Nji avokatet tha se ndigjoi ma s'paku 20...

Bahtiri: Ky vend don paqe, ndalni këto vrasje të mallkueme

Në marshin protestues me moton “Stop vrasjeve. Na jemi Ermali”, kryetari i komunës së Mitrovicë, Agim Bahtri shprehi edhe njiherë ngushëllime familjes së të...

Nis protesta kundër vrasjeve në Mitrovicë

Me moton “Stop vrasjeve, na jemi Ermali”, mija qytetarë kanë protestue sot në Mitrovicë, kundër dhunës dhe vrasjeve. Në protestë po marrin pjesë shoqnia civile,...

Rrëfimi i gardianes: Mbrenda kampeve të vdekjes të Kim Jong-un (foto)

Lim Hye-jin ende dridhet kur kujton se si dy vllazën ikën nga nji prej kampeve të përqendrimit në Korenë e Veriut. Shtatë anëtarë të familjes...

Sulm në zyret e inteligjencës ruse, ka të vramë (video)

Nji person i armatosun ka hy në zyret e shërbimit të inteligjencës ruse, FSB, tue vra nji punëtor dhe nji civil në qytetin e Khabarovsk...

Venezuelë, 3 të vramë në protestat anti-qeveritare

Të paktën tre persona kanë mbetë të vranë në Venezuelë, në protestat që po zhvillohen kundër qeverisë së presidentit Nicolas Maduro. Nji adoleshent në Caracas...

Kryeministri Mustafa: Qe deri kur kemi m’i përmend vrasjet e zyrtarëve...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reague ndaj kritikave që i kanë shkue LDK- se po i shfrytëzon vrasjet politike për interesa të veta. Me...

Sulmi në Stokholm: 4 të vdekun, 15 të lënduem dhe 2...

Policia suedeze po vazhdon hetimet për sulmin me kamion i cili u përplas në nji grumbull njerëzish përball nji supermarketi në Stokholm, në këtë...

‘Njeriu ujk’ pranon se ka vra edhe 60 persona tjerë n’Rusi

Nji ish-polic rus, i njoftun si 'Njeriu ujk', i cili asht denue me burgim të përjetshëm për vrasjen e 22 femnave, asht ngarkue edhe me...